Saugesnio interneto savaitė Pamario bibliotekose

167768 176519082386687 5892930 nŠiemet vasarį jau 11-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių paminėta Saugesnio interneto diena. Šių metų šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!

Saugesnio interneto dienos akcija „Nežinai apie saugų internetą – ateik į biblioteką!“ vyko ir Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje bei jos filialuose.

Bibliotekininkai visą dieną dalino lankstinukus su aktualia informacija lankytojams, informavo apie tai, ką naudinga žinoti, kad žmonės jaustųsi saugūs naudodamiesi e. bankininkyste, imdami greituosius kreditus, sugebėtų atpažinti telefoninių sukčių metodus ir kt.

Į viešojoje bibliotekoje surengtą saugaus interneto pamoką rinkosi Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokai bei trečiokai. Moksleiviams bibliotekos specialistės Sandra Jablonskienė ir Dalia Vasiliauskytė pasakojo apie saugų internetą, pavojus, tykančius virtualioje erdvėje, ugdė vaikų žinias ir įgūdžius priimant tinkamus sprendimus apie žmones, sutiktus internete bei pasakojo, kokiose situacijose jie gali pasidalinti privačia informacija.

Pamokos metu aptarti atvejai, kai nereikėtų viešinti asmeninės informacijos. Vaikai su informacijos sauga galėjo susipažinti klausydamiesi istorijos „Nauji Annos draugai“, pateikiamos kaip animacija. Vaikams pateikta ir klausimų bei užduočių.

Saugaus interneto savaitės renginiai vyko ir viešosios bibliotekos filialuose. Gardame vaikams surengta pamoka, kurios metu jie žiūrėjo vaizdo siužetą minėta tema, žaidė žaidimą „Jausmų barometras“, skirtą išsiaiškinti. kas vaikus žeidžia, kaip jie jaučiasi įvairiose situacijose.

Mažieji juknaitiškiai kartu su bibliotekininke atrado saugų kompiuterinį žaidimą „Klaidūs interneto miškai“, kuris vaikams patiko ne mažiau nei kasdien žaidžiami jų mėgstami kompiuteriniai žaidimai. Geriausiems žaidėjams padovanota po „Garbingo elgesio internete kodeksą“.

Katyčių vaikai irgi žaidė kompiuterinį žaidimą, sukurtą pagal Europos Tarybos programą „Kuriame Europą vaikams ir su vaikais“, žinių turnyrai vyko ir Kintuose, žinių apie saugų internetą įgijo Grabupių, Saugų bei Traksėdžių bibliotekų lankytojai.

Vainuto filialo lankytojams rekomenduotos knygos „Saugus ir draugiškas internetas“, Žemaičių Naumiestyje vaikai apsilankė draugiško interneto svetainėje ir susipažino su jos turiniu, pasitikrino žinias virtualiu testu. Usėniškių  renginyje dalyvavo ir mokiniai, į svečius užsuko seniūnas, kuris domėjosi, kaip vaikai elgiasi internete, ar moka saugiai juo naudotis.