Saugiausios nuo gaisrų savivaldybės – Kupiškio, Akmenės, Visagino

Priešgaisrinės saugos srityje šiemet saugiausia pripažinta Kupiškio r. savivaldybė, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) jau trečią kartą rengė konkursą „Saugiausia savivaldybė“. Nugalėtoja pripažinta Kupiškio, II vietą užėmė Akmenės r., III – Visagino savivaldybės. Konkurse dalyvavo visos 60 šalies savivaldybių. Jos buvo vertinamos pagal gaisrų ir žuvusiųjų gaisruose skaičius, gyvenamuosiuose būstuose įrengtų dūmų detektorių skaičius, už savivaldybės lėšas suremontuotų krosnių, dūmtraukių ir elektros instaliacijų skaičius.

Šis konkursas skatina vietos savivaldą rūpintis gaisrų prevencija, aktyviau spręsti su gaisrine sauga susijusias problemas, puoselėti saugios gyvensenos ir saugos kultūrą, populiarinti pilietiškumo pavyzdžius, motyvuoti gyventojus.

VRM praneša baigianti Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimus, kuriais toliau bus stiprinama gaisrų prevencija. Planuojama aiškiau reglamentuoti savivaldybių, ministerijų atsakomybę, nustatyti gaisrų prevencijos planavimo ir poveikio vertinimo sistemą ir kt. Bus tobulinamas ir ugniagesių komandų tinklas, siekiant, kad jų išdėstymas būtų paremtas objektyviais į riziką orientuotais kriterijais, o pagalba visus Lietuvos gyventojus pasiektų laiku.

PAGD duomenimis, nuo metų pradžios iki pusės birželio Lietuvoje per gaisrus žuvo 51 žmogus, kai pernai per tą patį laiką buvo žuvę 39 žmonės.

Pagal BNS inf.