Saugiškės prakalbino angelus

10Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė.

16-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Saugų bibliotekoje prasidėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis „Angelų kalbėjimai“ dalyvaujant bibliotekos globėjai Violetai Astrauskienei.

Aktyvios bibliotekos skaitytojos šį kartą skubėjo į susitikimą su Violetos angelais. Pradžioje visos, lyg viena, su nerimu žvelgė i pilkšvą modelino gabalą, o akys bylojo abejonę ar pavyks? Ramus bei įtikinantis Violetos balsas abejones išsklaidė ir kiekviena palinko prie savo lipdinio.

Violeta ėjo prie kiekvienos padrąsindama, parodydama kaip prilipdyti sudėtingesnę detalę, akimirksniu nulipdydama mažą paukštelį, kuri dovanodavo kuriamam angelui. Stebint jos rankas, atrodo, kad pirštai patys dirba be jokių pastangų. Nieko stebėtino, nes kūrėjos kolekcijoje jau nulipdyta gerokai daugiau kaip šimtas angelų. Pasak jos, prisilietus prie modelino, angelas pats gimsta…

Laikas bibliotekoje prabėgo nepastebimai. Moterys tikino; kad būtinai pirks modelino ir namuose savarankiškai lipdys angelus.

Kūrybinių dirbtuvių dalyvės išėjo švytinčiais veidais, atsargiai rankose nešdamos dar nespėjusius sutvirtėti angelus. Kitaip ir negalėjo būti, nes viskas vyko iš širdies į širdį.