Saugiškiai atvėrė knygos duris

saugu knygelesAr vaikas gali gyventi be knygos? Žinoma, užaugs jis be knygos, Lietuvoje tokių vaikų nemažai. Tačiau knyga, nepasiekusi vaikų, tarsi pamestinukė tyliai, nekrutėdama guli ir laukia, kada mažos rankelės ims ją vartyti ir panorės susidraugauti.

Saugų biblioteka kasmet pakviečia vaikus aplankyti vietą, kurioje gyvena knygos. Šį kartą čia apsilankė Saugų vaikų darželio priešmokyklinukai su auklėtoja Irena Rimkuviene ir Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja Birute Kaminskiene.

Bibliotekininkė Regina Juškienė vaikams papasakojo apie biblioteką, paaiškino, kodėl knygas reikia saugoti ir koks malonumas skaityti.

Mes, suaugusieji, suvokiame, kad neskaitantis žmogus skurdina savo pasaulį, neskatina intelekto vystymosi, riboja žinias. Todėl svarbu padėti vaikui rasti kelią į biblioteką, stengtis, kad skaitymą jis priimtų kaip malonumą. Biblioteka tampa viena iš socialinių institucijų, sudarančių galimybes asmenybei tobulėti.

Apžiūrėję J.Mikšo pagrindinės mokyklos pradinukų dailės studijos, kuriai vadovauja mokyt. D.Kurienė, darbų parodą „Žiemos įspūdžiai“, vaikai pajudėjo į kitą biblioteką – mokyklos.

Bibliotekininkė Jurgita Venckutė, apsitaisiusi karalienės rūbais, pasiūlė vaikams pasisvečiuoti jos Knygų karalystėje, parodė storiausią, didžiausią ir mažiausią knygą, o papasakojusi, kad knygose gyvena princai ir princesės, kiekvienam uždėjo po karūną.

Vaikai vaišinosi saldainiais, gavo dovanų po knygos skirtuką ir sąsiuvinį.