Saugiškiai jau surengė „Darom“

Saugų bendruomenės „Saugų artuma“ narys Arūnas Rabačiauskas jau dešimtmetį organizuoja aplinkos švarinimo talkas „Darom“, sukviesdamas bendruomenę. Ir šiemet talka tradiciškai surengta seniūnijos Bružų kaimo miškelyje.

Tvarkymui reikalingomis priemonėmis – grėbliais, pjūklais, pirštinėmis, maišais pasirūpino Saugų seniūnija, akcijai vadovavo Norkaičių girininkas Virginijus Jančauskas su girininkijos specialistu Eugenijumi Žemguliu. Per keletą valandų Bružų miškelyje, prie ežerėlio esančioje poilsiavietėje buvo surinktos šiukšlės, stiklo duženos, supjaustyti ir pašalinti išvirtę medžiai bei nulūžusios šakos. Girininkas V. Jančauskas pastebi, kad žmonės tapo kultūringesni ir papramogavę gamtoje šiukšlių palieka kur kas mažiau. Bet atsirado kita problema – vis dar yra nesusipratėlių, kurie į mišką atveža statybines atliekas… Tai paliudijo ir šiųmetinė talka.

E. Žemgulio iniciatyva į kitą vietą buvo perkeltas informacinis stendas, kuris pasak jo, jau visas suvarpytas kulkų. Specialistas mano, kad į poilsiavietę atvykusieji stendą naudoja kaip taikinį, bandydami akies ir rankos taiklumą. Pakeitus stendo vietą, dabar to padaryti bus neįmanoma.

Akcijos dalyvių dėka miškas ir pamiškė tapo daug švaresni, o poilsiavietės aplinka – jaukesnė.