Saugiškiai pedagogai viešėjo pas kolegas Liepojoje

saugu darzelis_liepojaSaugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos ikimokyklinių grupių pedagogės visą savaitę praleido Liepojoje.
Pagal projekto „Tradicijos ir IT ikimokykliniame ugdyme“ partnerių Liepojos Krikščioniškojo darželio parengtą programą pirmiausia apsilankėme Liepojos Universitete. Pedagogikos ir socialinių mokslų fakulteto dekanė Linda Pavitola pasidalino įžvalgomis apie latvių švietimo sistemą, pedagogų ruošimo programas, šiandienos aktualijas.

Specialistų trūkumas darželiams nėra aktualus Liepojos regionui, čia jaunimas renkasi pedagogo specialybę ir eina dirbti darželiuose. Fakulteto dėstytojai, studentai dalyvauja tarptautinėse „Erasmus+“ programose, atvyksta pasimokyti ir į Klaipėdos švietimo įstaigas. Universitete dirba latvių partnerių projekto koordinatorė Vineta Polė, kuri paminėjo artimiausią permainą, kuri palies visas šalies švietimo įstaigas: nuo 2020 metų visas ugdymo procesas vyks tik latvių kalba. Tai taps problema kitakalbių šeimoms ir jų vaikams. Diskutuota ir apie informacinių technologijų panaudojimą ikimokyklinėse įstaigose: operatyvus informacijos pateikimas apie vaikų veiklas darželyje Facebook tėvų grupėse, supažindinimas vaikų su saugiu elgesiu naudojant išmaniuosius įrenginius, tėvų švietimas. Dekanė padovanojo informacinių leidinių rinkinius apie bendradarbiavimą su šeima ieškant ugdymo problemų sprendimų. Tai „meškerė“ – idėjų rinkinys ateities sumanymams.

Daugiausiai laiko praleista latvių darželyje stebint kolegių veiklas su vaikais lauke: dailės, matematikos, gamtos stebėjimo užsiėmimai ir sportiniai žaidimai. Ypač sužavėjo Liepojos sporto mokyklos iniciatyva vykdomos nemokamos futbolo treniruotės. Saugiškės pedagogės Daiva Šilienė, Nijolė Beržinienė, Irena Rimkuvienė pristatė mūsų vaikų mėgstamus judriuosius žaidimus.

Pabuvojome ir vienos grupės tėvų susirinkime, sužinojome apie tėvų pageidavimu kasmet organizuojamas grupės šeimų iškylas į gamtą mokslo metų užbaigimo proga. Domėjomės daželio logopedo darbu, kurio kabinetas nustebino metodinių priemonių gausa. Kalbos ir komunikacijos problemų turinčių vaikų vis daugėja ir Latvijos šeimose, tam įtakos turi mišrios šeimos, imigracija, sumažėjęs tėvų bendravimas su vaikais.

Kolegos organizavo išvyką į levandų ūkį, kur sužinojome šio augalo istoriją ir stebuklingas galias, gaminome suvenyrus su levandų žiedais. Pabuvojome istorija garsėjančiame Grobinia miestelyje, kuris ruošėsi vasaros sezono atidarymui.
Tokie susitikimai, problemų sprendimų paieškos naudingos kiekvienam pedagogui. Švietimo įstaigų bendradarbiavimo projektui finansavimas skirtas iš Šiaurės šalių paramos Nordplus Junior programos, kurios galimybėmis verta pasinaudoti.