Saugiškiai piktinasi keliais, zyliojančiais vaikais ir šventėmis su guminiais batais

saugu seniunijoje_valdzia_zmonesŠilutės rajono savivaldybės valdžios sulaukę Saugų seniūnijos gyventojai išsakė savo nerimą dėl naktimis po jų teritorijas vaikštančių ir net ūkiniuose pastatuose nakvojančių globos namų auklėtinių elgesio, piktinosi nepravažiuojamais keliais ir švenčių vieta, kurioje švęsti reikia avint guminius batus.

Jie taip pat išklausė Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio pamoką apie būtinybę taupyti ir išgirdo apie visas jų ugdymo įstaigų laukiančias pertvarkas.

Saugiškiai – aktyvūs ir neabejingi

Saugų seniūnė Dalia Rudienė paruošė išsamią ir skaidrėmis iliustruotą visos seniūnijos situacijos ir renginių ataskaitą. Trečdalis šios seniūnijos teritorijos užliejama, joje yra 33 kaimai, gyvena 3559 gyventojai, yra 40 kapinaičių, iš kurių 25 – prižiūrimos.

Šilutės policijos atstovė Jurgita Nausėdienė vardijo nelabai smagius skaičius. Per metus iš saugiškių gauti 825 pranešimai, pradėti 77 ikiteisminiai tyrimai. 102 pranešimai buvo dėl smurto artimoje aplinkoje, pranešta ir apie 73 vagystes, beveik 100 pranešimų buvo apie pastebėtus nesaugaus vairavimo atvejus. Todėl, pasak pareigūnės, saugiškius reikėtų vadinti neabejingais ir aktyviais žmonėmis.

Saugiškiai sakė, jog pastaruoju metu savo apylinkėse jau dažniau mato pareigūnų ekipažus, tačiau norėtų juos matyti dar dažniau. Ypač vakarais, kuomet prie vietinės parduotuvės susiburia ratuotas jaunimas. J.Nausėdienė pažadėjo, kad į šią vietą policija atkreips dėmesį.

Susirinkusiesiems pristatyta ir jų apylinkės pareigūnė Vaida Višinskaitė.

Piktina globos namų auklėtiniai

Gyventojai piktinasi, kad savo namų teritorijose mato vaikštančius Vaikų globos namų auklėtinius. Pasak gyventojų, jie net rytais „dar apsimiegoję“ nuo tvartų nulipa. O pabandę reikšti pretenzijas saugiškiai išgirsta tokių žodžių, kurie „savaitę ausyse skamba“.

„Mes jų bijom“, – neslėpė kai kurie saugiškiai.

J.Nausėdienė priminė, kad baimė – ne geriausias patarėjas. „Vis tiek turime visi kažką daryti“, – sakė ji.

Globos namų direktorius Eugenijus Judeikis neslėpė, jog globos namų administracija žino tuos kelis savo klajūnus. „Tačiau bausmių taikyti mes negalime, negalite ir jūs“, – priminė direktorius.

Taip pat žinoma, kad vaikų globos namų gyventojus į kaimą vedasi vienas jaunas vietinis vaikinas, su kuriuo ir jo mama nesusitvarko. Įstaigos darbuotojai, pasak direktoriaus, ieško kiekvieno vakare negrįžusio vaiko, apie negrįžusius iš karto praneša policijai. Jis ragino žmones visada jam pranešti apie pastebėtus tokius „svečius“, nes jei niekas nepraneš, tai administracija nieko ir nežinos.

Pažadėjo pertvarką mokyklosesaugu seniunijoje_valdzia_pozereckiene

Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad Saugų seniūnija šiemet gaus papildomus 200 tūkstančių eurų – paramą, kuri skiriama 1000 gyventojų turinčioms gyvenvietėms infrastruktūrai gerinti. Jis taip pat agitavo seniūnijoje kurti vaikų dienos užimtumo centrą.

Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis kalbėjo, kad seniūnijoje, kuri turi dvi mokyklas ir vaikų darželį, „problemų yra“. Taip S.Šeputis apibūdimo ugdymo įstaigų remontų būtinybę. Anot jo, Vilkyčių mokyklą būtinai reikės remontuoti, kad pastatų būklė visai nepablogėtų, o Saugų vaikų darželio problema išsispręs jį prijungus prie Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos.

S.Šepučio žodžiais tariant, nors bendruomenė prieš tokį sumanymą „šiaušėsi, bet nieko“. „Lėšas reikia taupyti, nes netaupant tik trypčiosim vietoje, o turtingas būna tik tas, kuris taupo“, – mokė jis.

Saugų vaikų darželyje, pasak S.Šepučio, vieno vaiko išlaikymas labai brangiai kainuoja, neracionalu išlaikyti ir dvi bibliotekas – mokyklos ir viešosios bibliotekos. Jis pažadėjo esminę pertvarką Saugų ugdymo įstaigose.

Saugiškiai norėtų, kad būtų galimybė vaikus užimti ir po pamokų. S.Šeputis priminė, kad patalpų yra, tereikia, kad saugiškiai įsteigtų Dienos užimtumo centrą. „Savivaldybė tikrai pirks tą paslaugą“, – sakė jis.

Kad užimtumo vaikams trūksta visame rajone, pripažino ir meras V.Laurinaitis. Jis priminė, jog Savivaldybė pernai nupirko Kintų „Vėtrungės“ vasaros poilsiavietę, dabar beliko rasti galimybių ją atgaivinti. O tai padarius, prioritetas, pasak mero, būtų skiriamas mūsų krašto vaikams.

Dėl kelių pažadų nedalijo

Ko gero, nėra nė vienos seniūnijos, kurios gyventojai nereikštų pretenzijų dėl kelių būklės. Saugiškiai nebuvo išimtis, jiems ypač aktuali kaimų keliukų būklė. S.Šeputis ir čia priminė smarkiai – beveik 200 tūkstančių eurų – apkarpytas kelių plėtros programos lėšas ir pažadų nedalijo.

Didelę problemą turi vietos verslininkė, kavinę Saugose atgaivinusi Valentina Požereckienė – prie jos namų nėra jokio privažiavimo. Išsiklausinėję situaciją V.Laurinaitis su S.Šepučiu nutarė, kad įrengti keliuką reikėtų didelių pinigų. Visgi moteriai duotas pažadas, kad atvykę Savivaldybės specialistai situaciją įvertins vietoje ir duos galutinį atsakymą, ar tai įmanoma.

Seniūnijoje yra ir daugiau tokių vietų, kurių gyventojai, jų pačių teigimu, jau mėnesį į savo kiemus nebeįvažiuoja.

Ilgametis Saugų renginių organizatorius ir vedėjas Vytautas Laurinavičius sakė, jog šalia seniūnijos esančioje žvyruotoje aikštėje kasmet rengiamos kelios šventės, tačiau be guminių batų čia jokios šventės nesurengsi.

Bendruomenė parengė projektą ir tikisi gauti lėšų, už kurias aikštę išgrįstų trinkelėmis, bet tam reikėtų ir Savivaldybės kofinansavimo. S.Šepučio pažadą skirti reikiamų lėšų saugiškiai gavo.