Saugiškiai „spaudė gazą“

Spaude gaza_nugaletojaiPraėjusių metų pabaigoje Lietuvos kultūros tarybai skyrus dalinį finansavimą Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos projektui „Bibliotekos sociumas“ (vadovė Sandra Jablonskienė, Informacinio skyriaus vedėja), siekiamybė tapo kūnu ir pradėjo gyvenimą. Galima pasidžiaugti, kad projektas sulaukė palaikymo ir smagiai įsiliejo į Saugų bendruomenės renginius.

Tęstiniu projektu „Bibliotekos sociumas“ siekiama apjungti įvairių socialinių grupių, amžiaus, profesijų, išsilavinimo, požiūrių žmones. Žodžiu – visus bendruomenės narius telkti, stiprinti ir aktyvinti kviečiant į intelektualius žaidimus, protų mūšius, muzikinius ringus, varžybas, konkursus.

Lotynų kalbos žodis „sociumas“ reiškia socialinę aplinką, asmenybės formavimąsi ir elgseną. Asmeniui vystantis jo socialinė aplinka nuo šeimos, vaikų darželio, mokyklos plečiasi iki bendruomenės ir dar toliau.
Saugiškiai nekantriai laukė lapkričio pabaigos, žinodami, kad galės susirinkti, linksmai ir intelektualiai praleisti laiką muzikiniame ringe „Spauskime gazą!”, sužinoti kažką naujo bei pasivaržyti tarpusavyje žiniomis. Projektas „Bibliotekos sociumas“ neabejotinai skatina turiningą laisvalaikį tiek jaunimui, tiek vyresniems žmonėms.

Renginio dalyvius pasveikino Saugų seniūno pareigas laikinai einantis Kęstutis Sadauskas. Jis pasidžiaugė, kad bendruomenė savo jėgomis ir lėšomis sugebėjo įrengti bendruomenės namų salę, kurioje vyksta pirmasis viešas renginys bendruomenei, dalyviams palinkėjo sėkmės.

Prie stalų „kautynėms“ susėdo septynios komandos, kurias sudarė moksleiviai, jų tėvai, Saugų ir Vilkyčių kaimų bendruomenės, senjorai. Pats renginys – muzikinis ringas – pasufleravo komandų pavadinimus, muzikinius gamos garsus – Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si.

Dalyviai įveikė 4 klausimų turus, azartas kaitino ne tik besikaunančius, bet ir sirgalius. Kaip ir pernai, visažiniais nugalėtojais pripažinta Saugų bendruomenės komanda Re, surinkusi 20 taškų! Antroji su 17 taškų buvo Vilkyčių bendruomenės Do komanda, trečioji – Saugų bendruomenės „Saugų artuma“ komanda Fa, taip pat surinkusi 17 taškų, tik ilgiau galvojusi. Pralaimėjusių nebuvo – visi gavo dovanų ir puikią nuotaiką.

Saugų bendruomenė nuoširdžiai dėkoja F. Bajoraičio viešajai bibliotekai, ypač žaidimo vedėjai S. Jablonskienei, Saugų seniūnijai, Kintų Vydūno kultūros centrui ir visiems prisidėjusiems prie intelektinio renginio organizavimo.