Saugiškiai susipažino su populiariomis profesijomis

saugu vaiku nami profesijos DSCN8903 1Dar vienas ištikimos globėjos Viktorijos Grajauskienės apsilankymas Saugų vaikų globos namuose šį rugsėjį vėl atnešė vaikams džiugių akimirkų. Vilnietė kartu su bendražygiais ne tik atvežė vaikams reikalingų drabužių, avalynės, buities reikmenų, bet ir surengė įdomią šventę „Padėk man susirasti profesiją“.

Apie šešiasdešimt globojamų ugdytinių susipažino su policijos pareigūnais, ugniagesiais gelbėtojais, kariais, ornitologu, kirpėja, psichologe, ekoturizmo verslininke, renginių organizatoriumi, kurie patys papasakojo apie savo profesijas.

Ką dirba pareigūnai, ornitologai?

Mielai vaikai bendravo su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistėmis Jūrate Kaktiene ir Audrone Luganeckiene, pateikė keletą klausimų apie kylančius kasdieninius pavojus darbe.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorius Tomas Nausėdas ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas, vidaus tarnybos majoras Arūnas Ališauskas pasakojo ne tik apie daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujančią profesiją, bet ir parodė nuotraukas, kuriose įamžintos įvairios gelbėjimo akimirkos gaisruose ir potvyniuose. A.Ališauskas sakė, kad jis būsimą profesiją pasirinko po to, kai pats, tarnaudamas armijoje, buvo ugniagesiu gelbėtoju. Ugniagesiai gelbėtojai papasakojo vaikams apie galimybę savanoriauti ir pakvietė prisijungti prie savanorių gretų.saugu vaiku namai kario profesija DSCN8932

Labai įdomi vaikams pasirodė ornitologo profesija. Ornitologas Borisas Belchevas demonstravo profesionalią gamtos fotografavimo įrangą, pasakojo, kad paukščių stebėjimas ir fotografavimas – itin įdomus, tačiau daug jėgų ir kantrybės reikalaujantis darbas, kuriam būtinos biologijos žinios. Taip pat gamtos fotografui reikia turėti ir fizinės ištvermės, nes dažnai būna atvejų, kai vieni vienintelio pavykusio kadro tenka laukti visą parą. Anot B. Belchevo, gamtos fotografai daug laiko praleidžia įvairiose slaptavietėse, išmoksta gamtos kalbą. Pats fotografas iš balsų gali atpažinti apie 300 paukščių rūšių.

Apie kiek kitokį sąlytį su gamta ir jos teikiamus malonumus vaikams papasakojo Aurelija Jakštaitė, kuri verčiasi vis labiau popupiarėjančia veikla – ekoturizmu. Demonstruodama nuotraukas, A. Jakštaitė parodė, kaip galima individuliai realizuoti savo idėjas ir į gamtos lobių turtingą Pamario kraštą pritraukti vis daugiau turistų.

Vaikai domėjosi ir šio verslo sunkumai. A.Jakštaitė sakė, jog pradėjus ekoturizmo verslą, niekada negalima „kažko“ laukti sudėjus rankas. „Norint sudominti turistus, reikia nuolat ieškoti naujovių, kurias po to galima pasiūlyti norintiesiems susipažinti su Pamariu“, – sakė ekoturizmo organizatorė.

Profesijos, kurios niekad nebus monotoniškos

Daug svarių priežasčių, kodėl verta rinktis kario profesiją, žino karys savanoris, šaulys, Šilutės jaunųjų šaulių kuopos vadas Donatas Jaunius ir karys savanoris Rolandas Gudaitis. Anot jų, labai svarbu mylėti tėvynę bei stengtis, kad žmonės jaustųsi saugiai. Be to, karinės pratybos lavina, stiprina jaunus kūnus, ugdo valią. Dalyvavimas savanorių karių veikloje yra ne tik stiprus ateities pagrindas, bet ir galimybė iš anksto pasirūpinti būsima profesija, kuri yra pakankamai gerai apmokama.

Kariai savanoriai pamokė vaikus rikiuotės pagrindų, parodė, kaip maskuojami veidai, davė pakiloti kariškos amunicijos kuprinę, kuri įprastai sveria apie 30 kg.

Daugeliui vaikų pažįstamas renginių organizatorius bei vedėjas Remigijus Žiogas bemat išjudino salę linksmai dalindamasis savo patirtimi. Anot R.Žiogo, renginių organizavimas ir įvairių švenčių vedimas reikalauja vis naujų idėjų. Netiesa, kad smagiausi renginiai būna vasarą – visais metų laikais galima atrasti erdvių ir realizuoti įdomiausius sumanymus.

Savo profesijos specifiką pademonstravo kirpėja Neringa Beresnevičienė iš Vilniaus: kelis vaikus apkirpo, padarė šukuosenas. Apie psichologo profesiją pasakojo psichologė Alina Šunokaitė – Smailienė iš uostamiesčio.

Dažnai galvoja apie ateitį

Paklausta apie profesijos pasirinkimą, šešiolikmetė Viktorija sakė, kad apie tai pagalvojanti vis dažniau, nes žino, kad sulaukusi pilnametystės turės palikti globos namus ir žengti savarankišku keliu. „Labai sudomino ugniagesių gelbėtojų pasakojimai, nes ši profesija man visad patiko. Man patinka daryti kitiems gera, padėti“, – atviravo Viktorija, kuri turi ir gelbėjimo patirties – prieš kelerius metus išgelbėjo skęstančią draugę. Tačiau  Viktorija pasirinko paprastesnę profesiją – mokysis barmenės arba viešbučio darbuotojos specialybės.

Penkiolikmetės Evelinos svajonėse – maisto gaminimas ir konditerija. „Labai mėgstu gaminti maistą, dažnai kepu įvairius pyragus ir jais visus vaišinu“, – sakė paauglė. Beje, renginio pabaigoje visi dalyviai taip pat turėjo progos paskanauti merginos iškepto pyrago.

Trylikametį Airidą renginio „Padėk man susirasti profesiją“ metu labiausiai sužavėjo ornitologo, gamtos fotografo B.Belchevo pasakojimai. Berniukas taip pat labai myli gamtą, gyvūnus ir paukščius, o anksčiau net augino papūgas.