Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia ir vaikų žaidimo aikštelė

 

Saugose valdzia_2Šilutės rajono savivaldybės vadovai, pradėję keliones po rajono seniūnijas, pristatyti gyventojams metinę savo veiklos ataskaitą, vasario 6-ąją atvyko ir į 3411 gyventojų turinčią Saugų seniūniją. Pirmą kartą susitikimas iš ankštų seniūnijos patalpų buvo perkeltas į Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos aktų salę, tikintis, kad veiklos ataskaitos paklausyti susirinks gausus būrys bendruomenės narių. Gaila, bet taip neįvyko.

Susitikimo metu aiškėjo, kad Saugų seniūnijos gyventojams labiausiai įdomu kas, kaip ir kodėl praėjusiais metais vyko būtent savosios seniūnijos teritorijoje.

Seniūnė nenutylėjo gyventojų priekaištų

Saugų seniūnė Dalia Rudienė savo pasisakyme akcentavo, kad seniūnija ir jos teritorijoje veikiančios bendruomenės visus 

metus aktyviai bendradarbiavo. Bendrų pastangų dėka buvo įgyvendinta daug idėjų, įvyko 23 renginiai, Saugas vėl išgarsino naujas pasiektas Lietuvos rekordas.

Seniūnijai valdymo tobulinimo, teritorijų vystymo ir žemės ūkio (sanitarijai) bei viešųjų darbų programų vykdymui buvo skirta 66 457 eurai. Seniūnijos vietinių kelių ilgis – 219 km, kelių priežiūros ir remonto darbams pernai gauta 113 533 Eur. Dėl rangovų kaltės liko neišasfaltuota Vilkyčių k., Saulėtekio gatvė ir Mantvydų k., Beržų gatvėje neįrengtas apšvietimas. Iki 2018 m. pabaigos vis dar neatlikti net 2017 m. (!) suplanuoti darbai: įvažiavimo į pagrindinės mokyklos kiemą už 31926 Eur remontas. Dėl to sulaukiama daug gyventojų priekaištų.

Susitikime dalyvavęs Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnas Marius Mulskis pateikė informaciją apie seniūnijos kriminogeninę situaciją, kalbėjo apie pagrindines problemas, susijusias su teisės pažeidimais.

Pedagogai ir dėkojo, ir kritikavo

Prieš pradėdamas veiklos ataskaitos pristatymą, meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad įžengta į paskutinius Savivaldybės tarybos kadencijos metus. Kartu su savivaldybės administracijos vadovais jis supažindino saugiškius su praėjusiais metais nuveiktais darbais, dar neužbaigtais ir tęstinumo reikalaujančiais, įgyvendintais ir tęsiamais projektais, pasidalijo ateities įžvalgomis, atsakė į klausimus, dalyvavo diskusijoje.

Saugiškius labiausiai domino konkretūs klausimai.

Kukorų seniūnaitis Virginijus Kasiliauskas prašė paaiškinti, kada pagaliau bus atliktas įvažiavimo į J. Mikšo mokyklos teritoriją remontas? Darbai vilkinami jau dvejus metus. Savivaldybės vadovai patikino, kad šiais metais darbai tikrai bus atlikti.Saugose valdzia_3
J. Mikšo pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Užpurvienė dėkojo už puikiai įrengtas naujas vaikų lopšelio-darželio patalpas mokykloje, bet kritikavo prastai įruoštą vaikų žaidimų aikštelę, kuri tapo didžiausiu galvos skausmu. Stipriau palijus ar sniegui tirpstant, į aikštelę dėl pažliugusio paviršiaus tiesiog neįmanoma įeiti. Meras V. Laurinaitis pažadėjo, kad rangovai pavasarį vaikų žaidimo aikštelę apžiūrės, o padarytą broką ištaisys.

Saugiškis, rajono Tarybos narys Zigmantas Jaunius kėlė klausimą apie ateities planus. Jam norėjosi sužinoti ar rajono savivaldybės vadovai yra numatę penkerių metų į priekį perspektyvinius planus? Kam bus panaudotas Saugų vaikų globos namų ir seniūnijos pastatas, kas įsikurs buvusio vaikų darželio patalpose?

Mero V. Laurinaičio manymu, perspektyviniai planai nėra naudingi bendruomenei, o Saugų seniūnijai skiriama pakankamai daug investicijų. Aišku, visada norisi daugiau. Vaikų lopšelį-darželį perkėlus į pagrindinės mokyklos patalpas, darželio pastato antrasis aukštas perduotas bendruomenei „Saugų artuma“, o pirmajame įsikurs seniūnija, kuriai reikalingos erdvesnės patalpos. Saugų seniūnija buvo labiausiai nuskriausta rajone, tiesiog „duso“ neturėdama erdvesnių patalpų. Meras patikino, kad žiūrima plačiau – rūpinamasi paslaugų plėtra visoje savivaldybėje. „Dabar skatiname steigti vaikų dienos centrus, jeigu tik atsiras poreikis – informuokite, ieškosime galimybių. Buvusius vaikų globos namus pritaikysime senelių namams, taip išsaugodami darbo vietas ir įveiklindami patalpas“, – sakė jis.

Rūpi bažnyčia ir eismo saugumas

Evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Žilinskis kalbėti pradėjo retoriškai, klausdamas ar bažnyčia yra visuomeninės patalpos ar ne? Kita vertus, jo manymu, miestelis be bažnyčios – kaip moteris be veido. „Jeigu visi galime sueiti ir tilpti mokyklos aktų salėje, tai lyg ir nebereikia kitų viešų patalpų. Gal tuomet ir bažnyčia nereikalinga, galime ją tiesiog nugriauti?.. Ar nemanote, kad savivaldybė turėtų skirti lėšų bažnyčios remontui?“, – klausė kunigas

Pasak mero V. Laurinaičio, bažnyčia yra evangelikų liuteronų parapijos turtas, o turtu, turi rūpintis savininkas. Savivaldybė neatsisako bendradarbiavimo, sutinka kartu generuoti idėjas, skirti šiokią tokią finansinę paramą.

Z. Jauniui parūpo sužinoti kada pagaliau bus tvarkomas tiltas per Tenenį kelyje Šilutė-Klaipėda. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis atsakė, kad šiais metais bus paskelbtas projektavimo darbų konkursas. Po dviejų metų tiltas turėtų būti suremontuotas.

Saugų seniūnaitis Arūnas Rabačiauskas pasiūlė gyvenvietės pagrindinėje Mažosios Lietuvos gatvėje, tarp vaikų žaidimo aikštelės ir parduotuvės, įrengti greičio mažinimo kalnelį. Jo manymu, daugelis vairuotojų nesilaiko saugaus važiavimo greičio, o staiga į kelią išbėgus vaikui ar įėjus pėsčiajam, gali įvykti skaudi nelaimė. V. Pozingis patarė gyventojams parašyti prašymą, surinkti gyventojų parašus ir jį įteikti rajono Saugaus eismo komisijai.