Saugiškio laimikis – baravykas milžinas

baravykas milzinasŠtai tokį milžiną vakar į redakciją atvežė saugiškis Vidmantas Rimkus – jo rastas baravykas svėrė net 1 222 gramus. Milžino „ūgis“ buvo 34 cm, o galvos skersmuo – 24 cm.

„Šiemet – baravykų metai“, – nė neabejodamas sakė Vidmantas ir emocingai pasakojo miške patiriamus įspūdžius. Šiemet vos antrą kartą į Švėkšnos miškus išsiruošęs vyras tikrai nesvajojo, kad vos per 2,5 valandos prisirinks apie du krepšius grybų. Dar tiek pat rado kartu su juo važiavusi mama.

Vyras sako, kad šiemet baravykai auga būriais. „Eini mišku – atrodo, tuščia. Bet jei vieną baravyką pamatai, tai žinok, kad aplink virtinės jų slepiasi. Tik atsargiai reikia koją dėti, kad nė vieno nenumintum. Vienu apsisukimu krepšį gali prigrybauti. O kai šitą milžiną pamačiau, net žado netekau – gyvenime nesu matęs tokio galiūno“, – sėkme džiaugėsi Vidmantas.

Vakar saugiškiai grybavo tik antrą kartą šiemet, o pirmasis kartas irgi buvo toks pat sėkmingas. Rado ir daug raudonviršių. Tad dabar jiedu jau žino, kad grybų turi sočiai visai žiemai.

„Ir džioviname, ir marinuojame ir šaldome. Visokiais būdais juos žiemai ruošiame ir į sriubas dedame“, – aiškino baravykų išsaugojimo ir panaudojimo būdus saugiškis.

Lietuvos rekordus registruojančios agentūros „Factum“ duomenimis, didžiausias Lietuvoje rastas baravykas svėrė 3 kg 50 gramų. 1971 m. Dieveniškėse rastas galiūnas turėjo 49 cm kepurę ir 28 cm skersmens kotą.