Saugiškių karpiniuose – tradiciniai liaudies ornamentai

jaunienes paroda autoreF.Bajoraičio bibliotekos Saugų filialo bibliotekininkė Regina Juškienė pakvietė į renginį, skirtą Laisvės gynėjų dienai, suorganizavusi Julijos Jauniuvienės karpinių parodą „Mūsų vardas – Lietuva“ ir edukacinį užsiėmimą – tradicinio karpinių meno pamoką.

Su džiaugsmu praleidau valandą Saugų bibliotekoje su Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos kūrybinių darbelių studijos nariais ir jų mokytoja J.Jauniuviene, besimokydama karpyti tradicinių liaudies ornamentų raštą.

Mokytoja Julija, pasikalbėjusi su vaikais apie tautos simbolius ir spalvas, gimtąją kalbą, lietuviškas knygas, įvykius, atnešusius laisvę ir nepriklausomybę, užbaigė, kad visa tai turėtume branginti ir saugoti, nes tiktai Tėvynėje žmogus gali suprasti ir pajausti savo paties esmę ir savosios būties prasmę. Kiekvienas mes širdy turim nešiotis Tėvynę, nes žmogus su ja surištas tiesiog savo prigimtimi.

Po trumpo pokalbio kūrybinių darbelių studijos narių akys smalsiai nukrypo į mokytojos atsineštų audinių krūvelę. Tai Julijos močiutės rankų darbas – išaustos raštuotos lovatiesės, rankšluosčiai, takeliai.

Papasakojusi apie lietuvių liaudies ornamentus, kuriuos naudojusi kiekviena audėja, mokytoja pasiūlė vaikams išsirinkti norimos spalvos popieriaus lapą, sulankstyti jį į keturias dalis, nusipiešti lelijos, paukščio ar žvaigždės ornamentą ir iškirpti karpinį. Po valandos triūso, mokytojai vis patariant, pamokant, gimė nuostabiausių raštų karpiniai, kuriuos reikėjo kruopščiai priklijuoti prie popieriaus.

Savo kūrybinių darbelių parodą vaikai eksponuos Saugų bibliotekoje.

 Projektas: „Prie Šyšos krantų: Kūryba.”