Saugos vėl kvepėjo obuolių pyragais

Europos paveldo dienos‘20 Lietuvoje vyko rugsėjo 11 - 20 dienomis. Renginiai neaplenkė Šilutės rajono ir Saugų. Šių metų tema – „Kultūros paveldas ir edukacija“. Europos paveldo dienų metu, pagal tų metų temą, organizuojami nemokami renginiai, skirti bendruomenei, siekiant ją supažindinti su kultūros paveldu, aktualizuojant vienokią ar kitokią kultūros paveldo sritį.

Penktadienio vakarą Saugos vėl pakvipo obuolių pyragais. Į šventę „Namai kvepia obuoliais“ rinkosi saugiškiai ir svečiai. Vaišių stalas vainikuotas net šešiolika obuolių pyragų! Vien nuo gardaus jų skleidžiamo kvapo, burnoje besikaupiant seilėms, akims klaidžiojant kepinių formomis, gomurys reikalavo kuo greičiau jį pamaloninti. Bet… iki to malonumo teko lukterėti: pasiklausyti poezijos, Kintų „Nendros“ ir Saugų „Vakarės“ moterų vokalinių ansamblių atliekamų dainų, šišioniškių tarme prakalbusios mokytojos Vaidos Galinskienės pasakojimų apie Mažosios Lietuvos gyventojų papročius, rūbus, mitybą, ypač pyragų kepimą ir žinoma, patarimų, kaip nuo užklupusių ligų apsiginti.

Pasak saugiškio Zigmanto Jauniaus, šmaikštūs ir įdomūs Vaidos pasakojimai tiesiog subalansavo viso renginio skonį. Smagu, kad jau ne vienerius metus Saugose organizuojamas toks renginys, ir kad senojo paveldo receptai kartas nuo karto „išlenda“ iš užmaršties.

Galima pasidžiaugti, kad Saugų bendruomenės ir Kintų Vydūno kultūros centro kultūros renginių Saugose organizatorės Lijanos Gatelienės pastangomis, ieškoma įvairių būdų prisiliesti prie Mažosios Lietuvos paveldo, jį pažinti gyvai – betarpiškai, o ne vien skaitant apie tai knygose.

Iki soties prisiragavę pyragų, pasidalinę jų receptais ir kepimo paslaptimis renginio dalyviai tikino vėl lauksiantys kitų metų šventės.