Saugose duris atvėrė kavinė – baras „Valentina“

VALENTINOS KAVINEMotinos dieną kavinę Saugose atidarė Valentina Požereckienė. Į atidarymą atvykusiems svečiams verslininkė pažadėjo, kad maistas jos vardu pavadintoje kavinėje bus nebrangus, skanus ir greitai patiektas.

Valentina sakė, kad netekusi darbo labai nenorėjo jo ieškotis užsienyje, todėl nusprendė susikurti darbo vietą čia pat, prie namų, Saugose.

Naujojoje kavinėje dirbs ir dvi saugiškės, kurios turi patirties sparčiai ir maloniai aptarnauti svečius.
Prireikė storos „skūros“

V.Požereckienė pasakojo, kad kavinės įrengimą pradėjo 2015 metų gruodžio mėnesį. Jos nuomone, reikia turėti storą „skūrą“, kad išpildytum visų valdininkų pagrįstus ir perteklinius reikalavimus, kantriai ištisas savaites lauktum kiekvieno leidimo ar suderinimo popierėlio.

„Kurdama gimtinėje savo įmonę supratau, kodėl mūsų jaunimas nekuria verslo čia Lietuvoje ir iškeliauja į užsienį“, – pripažino Valentina.

Ji su sutuoktiniu Robertu netoli Saugų turi ūkelį, kuriame ekologiškai augina įvairių naminių paukščių ir gyvulių. Tačiau, kad savo užaugintą produkciją galėtų panaudoti kavinės virtuvėje, teks dar nueiti „ilgą kelionę per kopas“.

„Ir nieko nepadarysi, viešasis maitinimas – atsakingas verslas“, – sako V.Požereckienė.VALENTINOS KAVINE 1

Valentina sakė, kad kavinės virtuvė nesieks nustebinti patiekalų gausa. Vargu ar Saugose esančioje kavinėje būtų įmanoma dešimtis patiekalų pasiūlyti vienu metu. Tačiau mėsos, vištienos ir žuvies patiekalai garantuotai bus švieži ir skanūs.

Saugose nėra viešojo maitinimo įstaigos, tad kavinėje „Valentina“ kiekvieną dieną bus siūlomi ir dienos pietūs. Pasak Valentinos, bus pasistengta, kad saugiškiai ir pakeleiviai greit pamėgtų čia papietauti.

Svajonių vykdytojas – vyras

Visų svajonių vykdytoju V.Požereckienė pavadino savo vyrą Robertą, mat visi kavinės remonto darbai, interjero, įrangos paieška ir montavimas gulė ant jo pečių. Robertas kartu su penkiais šeimos vaikais visus remonto darbus atliko be samdomų darbuotojų.

Tačiau Roberto darbai sulig kavinės atidarymu dar nesibaigė. Kavinės „Valentina“ antrajame aukšte yra laisvų patalpų, kurios galėtų virsti svečių nakvynės kambariais. Bet to dar teks palaukti, nes dabar šeimos santaupos išseko. Naujoms investicijoms lėšų teks paieškoti kartu su patalpų šeimininkais – Saugų evangelikų liuteronų parapija, kuriai vadovauja kunigas Mindaugas Žilinskis.