Saugose – dviračių žygis „Pažink savo kraštą“

Iniciatyva kviečianti švęsti Lietuvos Valstybės dieną minant dviračių pedalus Saugose organizuojama antrus metus.

Į žygį išsiruošė gausus būrys geriau pažinti savo kraštą norinčių saugiškių.

Idėjos autoriai Zigmantas Jaunius, Arvydas Stonis ir Lijana Gatelienė tikina, jog sugalvoti tokį formatą nebuvo sunku: „Valstybines šventes galima švęsti kitaip, netradiciškai. Tam tinka ir važiavimas dviračiu, o kad minti pedalus būtų smagiau, pasirenkamas išskirtinis maršrutas – pažintis su savuoju kraštu“.

Maršrutai išskirtiniai tuo, jog dviratininkai įveikę kelis dešimtis kilometrų, pamato savo krašto – Mažosios Lietuvos ypatingumą, prisimena istoriją.

Net patys žygio organizatoriai nepuoselėjo vilčių, kad prieš metus Valstybės dienos proga organizuotas dviračių žygis sulauks tiek teigiamų emocijų, palaikymo ir raginimų šiemet vėl tokį organizuoti. Saugų bendruomenė pasitarusi su seniūnijos kolektyvu nusprendė vėl liepos 6-ąją surengti dviračių žygį „Pažink savo kraštą“.

Maršrutą parinko Saugų bendruomenės pirmininkas Zigmantas Jaunius, kuris buvo ir žygio siela, vedlys bei gidas: pasakojo apie maršruto istorines vietas, objektus, asmenybes.

Dalyviai spindėjo ne tik pakilia nuotaika, bet ir dviračius papuošė šventine atributika – plevėsuojančiomis vėliavomis, o aprangoje mirgėjo tautinės spalvos – geltona, žalia, raudona.
Nuo Saugų seniūnijos lėtai pajudėjusi 30-ies dviratininkų kolona privertė praeivius šypsotis, o pravažiuojantys automobiliai pritariamai sveikino signalais. Gera buvo dalintis šventine nuotaika su aplinkiniais. „Ši iniciatyva skatina švęsti mūsų valstybinę šventę prasmingai, bendruomeniškai ir linksmai“, – choru tikino žygeiviai. Ne vien suaugusieji sudarė koloną, buvo ir vaikų. Trys patys jauniausi, baigę ketvirtąją klasę moksleiviai, o vyriausias – kopiantis į septintąją dešimtį senjoras.

Trys jauniausi žygio dalyviai buvo smagiai nusiteikę.

43 kilometrų maršrutas driekėsi tiek asfaltu, tiek žvyrkeliu, tiek miško keliukais. Pirmasis sustojimas – Saugų evangelikų liuteronų kapinės, kuriose amžino poilsio atgulęs kunigas misionierius, vertėjas, rašytojas Martynas Benjaminas Laužemis. Seniūnas Arvydas Stonis Saugų bendruomenės vardu padėkojo moksleiviams, žygio dalyviams, Emilijai, Martynui ir Mindaugui Kolberkiams už visuomeninę veiklą ir nuoširdų darbą tvarkant istorinių, kapinaičių aplinką, įteikė dovanėlę.

Begėdžių miške stabtelta prie senųjų kapinaičių ir užpelkėjusio ežero, Kebelių kaime – ralio trasos, Sakūtėliuose – prie buvusio karinio dalinio kareivinių, Aisės kaimo senojo tilto ir malūno griuvėsių, išnykusio Išlūžės kaimo. Atsigaivinę vėsiame Veiviržo vandenyje ir Vilkyčių parko tvenkinyje per Mantvydų kaimą žygeiviai pasuko namų link. Kelionė truko 7 valandas.

Saugų centre žygeivius smagia muzika pasitiko Inkaklių kapela „Ašvelė“, bendruomenė „Saugų artuma“ vaišino karštu šiupiniu, kurį išvirė Inesa Banackienė ir Dangira Sudeikienė. Žygyje dalyvavo ir vienintelis tos dienos varduvininkas – kunigas Mindaugas Žilinskis, kuris buvo vainikuotas ąžuolo lapų vainiku ir apdovanotas linkėjimais bei muzikiniu kūriniu.

Žygis buvo puiki proga patirti įspūdžius minant pedalus kartu su šaunia kompanija! Žygeiviai atsisveikino sutarę vėl susitikti kitąmet.