Saugose – festivalio baigiamasis akordas: sielą sotinanti muzika ir Degėsio dangava čėsnė

Saugų muzikos festivalis „Muzikos malūnas 2021“ pradėjęs suktis birželį, baigė šiųmetę kelionę pakvietęs bičiulius į susitikimą su charizmatiškuoju Liudu Mikalausku ir penktąja Degėsio dangava čėsne.

L. Mikalauskas – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, vienas žymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų, savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu pelnęs didžiulę publikos meilę. Atlikėjas yra tapęs dvylikos tarptautinių dainininkų konkursų „Grand Prix“ ir 1-ųjų vietų laureatu, stažavęsis Didžiojoje Britanijoje „Royal Welsh College of Music and Drama“. Jis parengė daugiau nei 15 vaidmenų įvairiuose spektakliuose, kviečiamas dainuoti su žymiausiais Lietuvos ir užsienio orkestrais. 2008 m. L. Mikalauskas dalyvavo LRT muzikiniame projekte „Triumfo arka“ ir laimėjo „Auksinio balso“ titulą.

Sunku nesižavėti L. Mikalausku – talentingu, charizmatišku, prikaustančiu klausytoją nuo pirmų ištartų žodžių, išdainuotų melodijų. Kiekvienas solisto pasirodymas yra tiesiog maža pagunda, kuriai neįmanoma atsispirti, todėl Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia vos talpino visus susirinkusiuosius pasisotinti muzika. Ir šį kartą jis sugebėjo koncertą paversti mažu spektakliu, užburti klausytojus.

Koncerte skambėjo puikiai žinomi ir rečiau girdimi kūriniai, kuriuos lydėjo Audronės Juozauskaitės fortepijono akompanimentas. Koncerto metu klausytojai vedami L. Mikalausko keliavo su dainomis per visą Lietuvos šimtmečio laikotarpį, nuo tarpukario dainų. O pasiekę Sąjūdžio laikotarpį prisiminė Vytautą Kernagį – laisvės šauklį, gyvenusį, kūrusį ir vedusį tautą nepriklausomybės keliu.

Vargu ar rastume labiau lietuvių muzikai atsidavusį dainininką nei L. Mikalauskas, kuris su lietuviška daina geba vienyti klausytojus. Senokai taip balsingai ir nuotaikingai aidėjo Saugų bažnyčios skliautai, dainavo ne tik solistas, bet ir visa susirinkusi publika! Tai buvo unikali galimybė balsu ir širdimi visiems kartu dainuoti su mylimu atlikėju.

Koncertas užbaigtas griausmingu L. Mikalausko „Ilgiausių metų“, skirtu festivalio globėjai ir krikštamotei Daliai Rudienei, kuri būtent tądien šventė jubiliejinį savo gimtadienį ir su gausiu būriu artimųjų dalyvavo baigiamajame festivalio renginyje. Ta proga kunigas Mindaugas Žilinskis jubiliatei įteikė gėlių, linkėdamas nepamiršti festivalio globėjos pareigų.

Po sveikinimų, kalbų ir padėkų, apie pusantro šimto žmonių neskubėdami būriavosi pievelėje prie bažnyčios. Ant mėlynomis staltiesėmis padengtų stalų dėjo atsivežtus indus ir vaišes, ruošėsi susėsti ir kartu pavakarieniauti. Penktoji Degėsio dangava čėsnė po atviru dangumi, su mėlynai pasidabinusiomis poniomis ir ponais, mėlynais indais, mėlynomis žvakėmis, mėlynomis gėlių puokštėmis, mėlynais balionais, geromis emocijomis, muzika ir šokiais! Muzikinį vakarienės foną kūrė muzikantas ir atlikėjas Gediminas Norvaišas, grupės „Tabasco“ narys.

Vienas iš renginio organizatorių, kunigas M. Žilinskis, dėkojo Lijanai Gatelienei, Kintų Vydūno kultūros centro renginių organizatorei Saugų seniūnijoje, visiems prisidėjusiems, dalyvavusiems, kūrusiems šventinę nuotaiką ir patikino, jei bus tokia Dievo malonė, susitiksime kitais metais.
Tik sutemoms nusileidus vakarienės dalyviai mažomis grupelėmis skirstėsi namo.