Saugose – kelių chuliganai ir šiukšlių rūšiavimo konteinerių stoka

Untitled-1Susitikti su Saugų seniūnijos bendruomene atvyko merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, AB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas, Šilutės r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis, Prevencijos poskyrio vadovas Artūras Silius, pareigūnai Audronė Gagytė ir Tomas Pryšmantas.

Merė D.Žebelienė pasidžiaugė, kad jau netrukus saugesne taps ir Saugų seniūnija, nes ir čia bus įrengtos 4 vaizdo stebėjimo kameros.

Atsakydama į gyventojų klausimus, merė patikino, kad bus sprendžiamas klausimas dėl Mažosios Lietuvos gatvės apšvietimo. Išsakyta viltis, kad pradėjusio eksploataciją Čiūtelių vėjų jėgainių parko lėšų dalis skiriama vietos bendruomenėms, praturtins seniūnijos kasdienybę ir išspręs kai kurias problemas.

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė priminė, kad ši seniūnija yra viena didžiausių. Kaip ir kitose seniūnijose, viena iš aktualiausių problemų – vietinės reikšmės kelių būklė. Tokių kelių čia yra 180 km, o jų lėšų priežiūrai skiriama itin skurdžiai. Ypač blogos būklės yra kelias į Medalių kaimą, kurį sugadino privačių miškų savininkų sunkiasvorė technika, vietiniai labai skundžiasi ir keliu į Sakūčius.

Seniūnė apžvelgė pernai nuveiktus darbus, pasidžiaugė dainuojančių ir šokančių vietos gyventojų pasiekimais. Pasak seniūnės, mokyklose irgi daug renginių, aktyvios vietos bendruomenės.

A.Oželytės pastebėjimu, įvykdytas vandentvarkos projektas Saugų gyvenvietę padarys šiuolaikišką ir gražesnę. Ji kvietė gyventojus būti pakantesnius ir tolerantiškesnius, nes tokius darbus lydi laikini nepatogumai: iškasinėtose gatvėse apstu sankasų, duobių ir griovių.

„Šilutės vandenų“ direktorius A.Markvaldas pažadėjo, kad vandentvarkos projektas baigiamas vykdyti gegužę, todėl gyventojai turi suskubti kreiptis į statybininkus su savo nusiskundimais. Ir čia direktorius pastebėjo, jog yra didelis vandens nutekėjimas.

Policijos pareigūnai sakė, kad kriminogeniniu požiūriu Saugų seniūniją galima pavadinti gana saugia. Pernai čia užregistruotos 97 nusikalstamos veikos, 148 administracinės teisės pažeidimai, 125 kelių eismo taisyklių pažeidimai. Pasak A.Balandžio, tai nedideli skaičiai, tačiau problemų esama ir čia. A.Silius kvietė aktyviau kurti „Saugios kaimynystės“ grupes.

Saugiškiai išsakė rūpestį dėl kelių chuliganų, kurie naktimis gyvenvietėje „cypina“ automobilius ir drumsčia ramybę, netvarkingos mokyklos aikštelės, šiukšlių rūšiavimo konteinerių stokos visoje seniūnijos teritorijoje, neefektyvios Saugų ir Vilkyčių mokyklų šildymo sistemos, peikė čia dirbusius AB LESTO darbininkus, kurie paliko nulaužytas atramas.

Parengta pagal Komunikacijos skyriaus informaciją.