Saugose – padėkų vakaras „Aušros pakylėti“

Įprasmindami aušrininko Jurgio Mikšo vardą, jo gimtadienio proga, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos bendruomenė sukūrė tradiciją – už ypatingus nuopelnus mokyklai, kasmet apdovanoti keturis nominantus.

Renginio dalyviams koncertėlį surengė mokiniai.

Pedagogas, mokinys, tėvų atstovas ir mokyklos personalo darbuotojas yra renkami slaptu balsavimu, nominantai apdovanojami vardiniu suvenyru – stiklo graviūra.

Dedikavo Šeimos dienai

Nors mokykla buvo, yra ir bus bendruomenę telkiantis židinys, bet gyvenimas kunkuliuoja ir pačioje mokykloje su jos džiaugsmais ir rūpesčiais. Mokykloje kuriamos tradicijos, bendrai veiklai telkiamas ne tik jaunimas, bet ir tėvai, globėjai. 2017-aisiais kilo iniciatyva sukurti apdovanojimų renginį, pagerbiant pačius šauniausius. Taip siekta stiprinti mokyklos bendruomenės tapatumą, kurti naują tradiciją, didinti bendruomenės narių motyvaciją, darant svarius darbus mokyklos labui bei gerinti mokyklos įvaizdį bendruomenėje.

Taip ir užgimė renginys „Aušros pakylėti“. Pavadinimas ne atsitiktinis ir ne iš piršto laužtas – mokykla pavadinta aušrininko J. Mikšo – Mažosios Lietuvos spaudos darbuotojo, visuomenės veikėjo, vertėjo vardu. J. Mikšas gimęs kovo 18 d., tad ir sutarta, pasitinkant jo gimtadienį, kasmet suorganizuoti apdovanojimų šventę. Planus sujaukė nelemtoji ekstremalioji situacija ir karantino ribojimai. Viena šventė vyko net nuotoliniu būdu! Šiųmetę šventę nutarta organizuoti gegužę ir dedikuoti ją Šeimos dienai.

Nekantraudami sužinoti, kas 2022 metų apdovanojimų šventėje bus pagerbti ir įvertinti už ypatingą veiklą mokyklos bendruomenei, į mokyklos aktų salę rinkosi tėvai, seneliai, pedagogai, svečiai, politikai ir visi, kam įdomus ir artimas mokyklos gyvenimas. Šventiškai išpuoštoje salėje bruzdėjo laukiantys moksleiviai ir darželio priešmokyklinukai, scenoje šurmuliavo programos dalyviai. Šventinis jaudulys buvo jaučiamas ir pedagogų veiduose.

Apdovanojimus teikė svečiai

Apdovanojimus teikė ir nominantus skelbė renginio svečiai. Pirmąją nominaciją „Šauniausiai mokyklos personalo darbuotojai“ Brigitai Jauniuvienei įteikė seniūnas Arvydas Stonis. Seniūno manymu, didžiausias turtas yra vaikai, tad Šeimos dienos proga jis linkėjo, kad bendruomenėje daugėtų vaikų, o mokykla pilnėtų.

Nominaciją „Šauniausiai mokyklos tėvų atstovei“ Aušrai Kazlauskienei įteikė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė.

Nominaciją „Šauniausiam mokyklos mokiniui“ Vykintui Lidžiui įteikė savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė, kuri su jauduliu prisiminė, kad prieš 19 metų stovėjo toje pačioje mokyklos aktų salės scenoje. Tądien jai vėl teko stovėti toje scenoje, tik jau kaip viešniai.
Nominaciją „Šauniausiai mokyklos pedagogei“ Birutei Kaminskienei įteikė savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Meras pasidžiaugė, kad vakaro dalyviai yra ne tik „Aušros pakylėti“, bet ir geros nuotaikos pakylėti. Meras tikino, kad renginys gali būti sektinu pavyzdžiu kitų mokyklų kolektyvams, kaip puiki idėja padėkoti pedagogams, tėvams, vaikams ir darbuotojams.

Nominantė Birutė Kaminskienė, su jauduliu ir ašaromis akyse priėmusi apdovanojimą, šmaikštavo sakydama, kad penktadienis, 13-oji diena, tapo stebuklu ir išmušė iš vėžių, dėkojo už įvertinimą ir pastebėjimą. „Dirbau. Mylėjau. Stengiausi“, – sakė nominantė.

Šią prasmingą bendruomenei dieną, buvo trumpam sustota kasdieninėje rutinoje ir padėkota tiems, kurie gerus darbus daro ne dėl garbės ar naudos sau. Jie tiesiog jaučia, kad gyvena didelėje bendruomenėje. Šiltais padėkos žodžiais ir gėlėmis padėkota ir kitiems pedagogams, personalo darbuotojas, moksleiviams. Scenoje skambėjo nuotaikinga meninė-muzikinė programa.

Apibendrindama renginį, mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė pasidžiaugė, kad atėjo ta diena, kai pagaliau visi galėjo susitikti gyvai didžiausioje mokyklos metų šventėje, nors ir nusižengdami tradicijai renginį organizuoti kovo mėnesį. Ši šventė – tai mokyklos istorijos dalis, kurią taip atsakingai ir nuoširdžiai kuria kartu visa mokyklos bendruomenė.

Direktorė džiaugėsi, kad į renginį atėjo ne tik mamos, bet ir tėčiai, nes renginys dedikuotas Šeimos dienai. Ji priminė nominacijų teikimo prasmę ir sakė tikinti, kad ši padėkų vakaro tradicija gyvuos toliau.