Saugose – plojimai Merūnui ir Mėlynoji vakarienė

Paskutiniuoju šių metų Saugų muzikos festivalio akcentu, skirtu Saugų 480-mečiui paminėti, tapo Merūno Vitulskio koncertas „Gražiausios dainos“. Muzikos pasaulį ne kartą nustebinęs M. Vitulskis savo nuostabiu balsu penktadienio vakarą jaudino ir į „Muzikos malūną“ Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje susirinkusius gerbėjus.

Saugų bažnyčia, kurioje telpa 600 žmonių, tąvakar buvo beveik pilna. Pasak organizatorių, pasiklausyti koncerto susirinko daugiau kaip 400 klausytojų. Koncerte skambėjo žinomos atlikėjo dainos, o jo charizma bei nuoširdus bendravimas su publika abejingų nepaliko. Dainininkas teigė, kad jam be galo džiugu koncertuoti mažo Lietuvos miestelio publikai, kuri paperka savo nuoširdumu.

Ekspresyvi bei melodinga Merūno balso tėkmė, atsiskleidusi visomis spalvomis, tarsi žiedas skleidėsi klausytojų širdyse.

Koncerto pabaigoje Merūnas buvo apdovanotas audringais plojimais, gėlėmis ir padėkomis už suteiktą malonumą gerėtis jo balso skambesiu.

Po koncerto daugelis susirinkusiųjų namo neskubėjo. Jie sau ir savo artimiesiems dovanojo puikią savaitgalio pradžią – pabūnant kartu, smagiai pavakarojant su muzika, pašokant ir pavakarieniaujant po atviru dangumi. Tie, kurie Degėsio dangavoje čėsnėje (rugpjūčio mėlynojoje puotoje po atviru dangumi) dalyvauja nebe pirmą kartą, matomai jau turi ryškų šalutinį poveikį – užsikrėtę noru puošti save ir serviruoti vakarienės stalą, bei pasigaminti valgius mėlynos spalvos.

Šis saugiškių organizuojamas baigiamasis festivalio renginys tikrai yra sulaukęs didžiulio pasisekimo, jame dalyvauja ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš viso pamario. Šio vakaro puotos kulminacija – antrojo Martyno Benjamino Laužemio vardo nominanto paskelbimas. Juo tapo Saugų parapijos klebonas kunigas Mindaugas Žilinskis. 2020 –ųjų metų nominantą paskelbęs seniūnas Arvydas Stonis kunigui Mindaugui įteikė nominaciją liudijantį pažymėjimą, o pačią nominaciją – keramikinę angelo skulptūrėlę (aut. tautodailininkė Violeta Astrauskienė) dovanojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Saugų muzikos festivalio globėja Dalia Rudienė.

Penktojo Saugų muzikos festivalio „Muzikos malūnas“ sparnai nustojo suktis. Teks laukti kitų metų, naujų susitikimų, naujų iššūkių ir potyrių.