Saugose pristatyta rekordinė klumpė

Valstybės dienos minėjimas Saugose prasidėjo rekordinės klumpės pristatymu, kurią pagamino saugiškis Donatas Jaunius.

420 kg sveriančią klumpę į Saugų gyvenvietės centrinę aikštę atvežė traktorius. Jos ilgis yra apie 2,57 m, plotis – 74 cm, aukštis – 60 cm, viduje ilgis 1,35 m (kojos dydis).

Klumpės autorius Donatas Jaunius „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad maždaug prieš 20 metų seno molinio namo sienoje Petreliuose buvo suradęs klumpę. Anais laikais molį minkydavo su šiaudais ir, matyt, sienoje liko namą stačiusio darbininko klumpė. D. Jaunius išsiaiškino, kad tas namas buvo pastatytas 1890 m.

Donatas vis galvojo, kaip tą seną klumpę pristatyti, įprasminti ir jam kilo mintis padaryti didelę klumpę, simbolizuojančią senovinį radinį.

Klumpę saugiškis gamino apie mėnesį, iš išvirtusių ąžuolų, kuriuos buvo gavęs dovanų. Laiko šiam darbui jis atrasdavo vakarais, tačiau paskutinę savaitę Donatas dirbo ir naktimis, nes gaminį reikėjo nušlifuoti, nupoliruoti, nulakuoti.

Klumpė rekordininkė bus Saugų miestelio puošmena, simbolizuojanti ir padėką seniūnijos darbuotojai Violetai Astrauskienei.

Iš medžio išskaptavę didžiulę klumpę, saugiškiai sieks Lietuvos rekordo. Tai ne pirmas kartas, kada minint Valstybės dieną Saugose pasiekiamas rekordas. Prieš trejus metus jie pagamino didžiausią Lietuvoje žolynų ir gėlių karūną.

Pasidžiaugę klumpe rekordininke, sušokę klumpakojį, saugiškiai išvažiavo į dviračių žygį, skirtą miestelio 480-osioms metinėms. 1540 metais Prūsijos raštuose buvo paminėti Saugų krašto kaimai, aprašyti juose gyvenę žmonės.

Daugiau apie klumpę rekordininkę skaitykite šios savaitės „Šilutės naujienose“.

Saugų seniūnijos „Facebook“ nuotraukos.