Saugose suspindo Kalėdų eglė

saugu egles_iziebimasPenktadienį, gruodžio 9-ąją, Saugų gyvenvietės centre suspindo Kalėdų eglė. Balsva spalva nušvito daugiau kaip 10 m aukščio žaliaskarė, kurią dovanojo saugiškė Ramutė Marija Stradomskienė. Eglę ji daug metų augino savo sodyboje.

Svarbiausi eglės puošybos elementai – mediniai ridinėliai – žaisliukai, kuriuos pagamino vaikai vadovaujami kultūros renginių organizatorės Lijanos Gatelienės ir dailės mokytojos Ritos Šleinytės.

Anot žaisliukų gamintojų, neatsitiktinai pasirinktos spalvos ir piešiniai. Raudona – reiškia šilumą, ugnį, jėgą ir energiją, kurios taip reikia veržliai seniūnijos kultūrinei plėtrai. Žalia – tai gamtos spalva. Augimas, harmonija, vaisingumas ir viltis. Valia ir energija, atkaklumas siekiant tikslų – to visiems Kalėdų proga ir linkima. Juoda – tamsa, išdavystė, liūdesys, kančia ir skausmas. Be to neįmanoma suvokti, kaip gera gyventi ir mylėti. Balta – tai ramybės spalva – simbolizuojanti šviesą, gyvybę, džiaugsmą, gėrį, šventumą, išmintį, tyrumą ir švarą. Tegul ji savo sklindančia šviesa nušviečia ir sušildo tamsiausias sielos kerteles.

80 sukurtų medinių žaislų ir dar tiek iš medžio šakelių pagamintų snaigių nutūpė ant eglės šakų.

Finansavimą girliandoms bei apšvietimo konstrukcijų medžiagoms įsigyti ir sumontuoti skyrė UAB „4energia“, vėjo jėgainės. Kalėdų Senelio maišą dovanomis pripildė UAB „Egmina“.

Eglės įžiebimo šventė sutraukė gausų būrį saugiškių: ir vaikų, ir suaugusiųjų. Vaikų dėmesį ypač traukė Kiškis, besisukinėjantis šalia Kalėdų Senelio, kviečiantis pažaisti smagių žaidimų. Animatorė į šventę pakviesta seniūnijos ir rėmėjų rūpesčiu.

Šventinėje programoje dalyvavo ir patys mažiausi – Saugų vaikų darželio vaikai ir muzikos vadovės Danguolės Žilionienės paruoštas Saugų vaikų globos namų ansamblis. Kalėdų personažas – Kalėdų Senelis, demonstruodamas savo modernumą, o gal ir žiemą be sniego, į aikštę buvo atvežtas automobiliu. Ką ir bepridursi, juk saugiškiai turi parako!

Seniūnė Dalia Rudienė palinkėjo kiekvienam gyventojui padaryti nors po vieną gerą darbą ir puikios šventinės nuotaikos. Šventės dalyvius nuotaikingai pasveikino ir kunigas klebonas Vytautas Tamašauskas.

Šventę vainikavo suspindusi eglė, kuri tradiciškai gyventojus ir svečius džiugins iki Trijų karalių šventės.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.