Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Saugu padekos_4Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus, aktyvius vietos bendruomenės narius. Susirinkusiųjų laukė staigmenos: Laisvos koncertas, tapybos darbų parodos atidarymas, vaišių stalas, žaidimai ir siurprizas.

Padėkos vakaras – tai susitikimas su tais, kurių didelės ir mylinčios širdys dovanoja dalį savęs kitiems, neskaičiuodamos laiko ar pinigų. Stovim peržengę Naujųjų metų slenkstį, po didžiojo švenčių maratono. Kas nuveikta – jau tik prisiminimai, o rytojus – kupinas lūkesčių, planų, naujų idėjų ir tęstinumo pradėtiems darbams.

Dėkojo visiems bendraminčiams

Saugų bendruomenės salėje susirinkusiems buvo šilta ir kūnui, ir sielai, nes draugėn suėjo svarbiausi, aktyviausi bendruomenės nariai. Tie, ant kurių rankų supasi gerumas, kurių rankose tirpte tirpsta darbas, kurių širdys kupinos noro dalintis.Saugu padekos_5

Vakaras prasidėjo muzikos akordais, ir šventiškai papuoštoje scenoje pasirodžius dainininkei Laisvai. Po muzikinio sveikinimo, vakaro vedėjai, seniūnijos specialistai Violeta Astrauskienė ir Kęstutis Sadauskas priminė, kad ši Padėkos šventė skirta kiekvienam čia esančiam, kuris savo finansine parama ar darbu prisidėjo prie bendruomenės gyvenimo kūrimo. Tik su rėmėjų pagalba ir parama Saugose organizuojamos vasaros šventės, muzikos festivalis „Muzikos malūnas“, Padėkos vakaras. Organizatoriai dėkojo už suteiktą paramą ir patarimą, už gerą žodį, idėjų palaikymą, už didelį ar mažą darbą. Sėkmė ateina tik visų supratingumo, darbštumo, kantrybės dėka. Ne kartą įsitikinta, kad seniūnijoje gyvena ambicingi, draugiški ir darbštūs žmonės, kurių dėka Saugų vardas kasmet vis labiau garsėja ne tik rajone, bet ir apskrityje.

Nepamirštamą indėlį į šios seniūnijos kultūrinę ir visuomeninę veiklą įnešė buvusi seniūnė Dalia Rudienė, kuri ir dabar, dirbdama Savivaldybėje, randa laiko dalyvauti renginiuose, padėti ar patarti.

Peržvelgė metų įvykius

Vakaro vedėjai prisiminimais nukėlė į praėjusius metus. Pernai, kaip ir šiemet, metus saugiškiai pradėjo Padėkos švente. Vasarį kūrybinėse dirbtuvėse gamintos Užgavėnių kaukės, kovo mėnesį švęstos Užgavėnės ir Kovo 8-oji, kurios metu seniūnijos vyrų kolektyvas pakvietė pasivaišinti pačių virtu šiupiniu. Gamintos velykinės dekoracijos, puošta gyvenvietė. Su pirmuoju gegužės sekmadieniu prasidėjo „Muzikos malūno“ renginių ciklas. Birželį – Kukorų geležinkelio stotyje surengtas performansas „Pravirko aušra“ – nepakartojamas reginys, su dainomis, prisiminimais, pro šalį dundančiu traukiniu, vaikų piešinių paroda.

Strateginiame vasaros renginyje „Po malūno sparnais“ dalyvavo viešnia iš Vokietijos – kunigė Reinhild Koob, įteikta pirmoji Martyno Benjamino Laužemio nominacija, surengtos gėlių kilimų dirbtuvės. Rugpjūtį – muzikos festivalio uždarymas su „Degėsio dangava čėsne“, Žolinių šventė Vilkyčiuose. Rugsėjį Saugos vėl kvepėjo obuolių pyragais, pievelėje, prie evangelikų liuteronų bažnyčios ragauta daugiau kaip 20 skirtingų obuolių pyragų, klausytasi žolininkės iš Kintų Virginijos pasakojimo apie žoleles. Spalio mėnesį kūrybinėse dirbtuvėse gaminti moliūgai – žibintai, jais papuošta gyvenvietė. Lapkritį saugiškiai „Spaudė gazą“ muzikiniame ringe, o gruodį pasitiko įžiebę Kalėdų eglę. Vėl nustebino vilkytiškiai – seniūnaitis Darius Vilius organizavo baltiškomis tradicijomis pagrįstą Kalėdų eglės įžiebimo šventę Vilkyčiuose

Buvo daug padėkų ir linkėjimų

Saugu padekos_7Vakaro svečius sveikino Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis ir jo pavaduotoja Dalia Rudienė. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė įteikė padėkas A. Naujokienės įmonės atstovams. Visiems už kartu nuveiktus darbus dėkojo kunigas Mindaugas Žilinskis, kad šie metai suteiktų dar daugiau vilties, kantrybės ir tikėjimo savimi bei šalia esančiu, linkėjo Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius tikino, kad gerumo grožis slypi pačiame žmoguje, ir bendruomenės vardu padėkojo D. Rudienei. V. Laurinavičius taip pat padėkojo ir pasveikino Violetą Astrauskienę su tapybos darbų parodos atidarymu bendruomenės namuose. „Kūryba šiuolaikiniame pasaulyje – tai pauzė, galimybė nors trumpam susimąstyti ir pasigrožėti“, – sakė pirmininkas.

„Kurkime, džiaukimės, svajokime, dainuokime, sportuokime, kepkime pyragus, gražinkime savo aplinką ir darykime daug įvairiausių beprotiškai smagių dalykų kartu. Būkime kartu!“ – linkėjo vakaro vedėjai.

Buvo ir dovanų

Tuo oficialioji dalis nesibaigė. Visų tų, kas kūrė gėlių kilimus, glostė ir klostė žolynus, vienaip ar kitaip talkino, laukė siurprizas. Seniūnija ištesėjo pažadą – pagamino ir kiekvienam padovanojo po stalo kalendorių prisiminimui. Iš viso vakaro metu padovanoti 36 kalendoriai.
Šventę tęsė Laisvos koncertas, žaidimai, vaišės. Dvasinė ir emocinė savijauta neatsiejama darnios visuomenės dalis, kai esama daug ir dirbama išvien, galima pasiekti puikių rezultatų, tai saugiškiai įrodė fiksavę net du Lietuvos rekordus.

„Reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse“, – rašė didžiausias visų laikų lietuvių menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. To ir norisi linkėti šauniems saugiškių bendruomenės nariams: puikiai sutarti, darbuotis ir veikti kartu, kad kitais metais vėl susitiktų Padėkos vakaro šventėje.