Saugose – šventė akims, ausims ir skonio receptoriams

Nebe pirmus metus gyvuojanti tradicija rudenį Saugose surengti obuolių pyragų šventę neišblėso.

Nuotrauka įspūdinguose rėmeliuose.

Renginys tradiciškai vyksta pievelėje, šalia evangelikų liuteronų bažnyčios, o bažnyčios bendruomenė – draugiška šio renginio globėja. Saugos rudenį pakvimpa obuolių ir vanilės kvapais, rudens darbų pabaigtuves Saugose skelbia ne tik pilnėjantys naujojo derliaus aruodai, bet ir „Obuolių pyragų šventė“.

Obuoliai, obuolaičiai – ruduo šių gėrybių atneša pilnus sodus ir krepšius. Tiesa, dėl šalto pavasario ir užsitęsusių pavasarinių šalnų, saugiškių sodai šiemet beveik tušti.

Renginys bėgant metams nekeičia nei savo charakterio, nei pobūdžio – vyksta su menine dalimi, degustavimu ir gausybe kepinių. Smagu, kad į kvietimą dalyvauti kasmet atsiliepia kaimynai – „Švėkšniškių sambūrio“ nariai, vadovaujami Ingritos Riterienės – su skaniausiais pyragais atvyksta ir dalyvauja kartu. Šiemet sudalyvauti renginyje atvyko ir katytiškiai. Tiesa, pasigendama daugiau vietinių aktyvumo, nors išsakius mintį, kad gal renginys išsikvėpė ir jo reikėtų atsisakyti, dalyvavusieji vienbalsiai prašė tradiciją tęsti.

Nuotaikos šventei suteikia ne tik pyragai, jų receptai, bet ir muzika, dainos, pasakojimai. Norintieji galėjo nusifotografuoti obuoliais dekoruotame rėmelyje. Šiųmetėje šventėje apie stebuklingą obuolio ir obels galią pasakojo viešnia iš Švėkšnos Helena. Dainavo moterų ansambliai „Vakarė“ iš Saugų ir „Nendra“ iš Kintų.

Šventės nuotaiką pakoregavo, bet tikrai nesugadino oras – stiprus vėjas ir prapliupęs lietus. Dar nebuvo, kad šventės renginį tekų perkelti į bažnyčią. Taip ir peršasi mintis, kad ne veltui pakeistas buvęs kiauras bažnyčios stogas nauju…

Saugiškiai galėtų didžiuotis ir savo vizitine kortele laikyti obuolių pyragų šventę. Organizatorių sprendimu, ypatingiausias pyragas nerenkamas, nes visi savaip ypatingi, gardūs ir kvapnūs. Šventės tikslas – dalintis receptais, ragauti ir atrasti kažką naujo.

Kuo ši – šeštoji šventė nustebino? Netikėtai pakeistu formatu persikėlus į bažnyčios vidų ir 12 kepinių. Po muzikinės programos visi ragavo įvairiausius kepinius, dalinosi receptais ir mėgavosi šviežiais šiųmečio rudens skoniais. Obuolys abejingų nepaliko.

Renginio dalyvius pasveikino ir dėkojo Kintų Vydūno kultūros centro renginių organizatorė Lijana Gatelienė, su išmone kasmet kurianti „Obuolių pyragų“ šventės nuotaiką.