Saugose: vieni teršia, kiti organizuoja talkas

talka saugosŠvarinimosi laiku tradiciškai laikomas pavasaris – balandžio mėnuo. Vis ilgesnis saulės spindulys, keldamas nuotaiką, žadina gamtą, o taip ilgai lauktas pavasaris pagaliau ryžosi ateiti. Nutirpus sniegui, kaip ir kasmet, atidengiami mūsų kultūros stokos įrodymai – krūvos šiukšlių pakelėse, parkuose, poilsiavietėse, paupiuose…

Medžiams ir žolynams dar nesužaliavus akis bado pamiškėse, miškuose, palaukėse susikaupusios šiukšlės, įvairios atliekos.
Aktyviausi Saugų seniūnijos gyventojai, atsiliepdami į seniūnės Anastazijos Oželytės kvietimą, neatlygintinai ir geranoriškai susirinko į pilietišką aplinkos, kurioje gyvenama ir ilsimasi, švarinimo akciją.

Seniūnijos darbuotojai, bendruomenės „Saugų artuma“ nariai kartu su Norkaičių girininkijos darbuotojais rinko šiukšles, stiklo ir plastiko tarą bei padangas Bružų miškelyje esančioje poilsiavietėje, prie ežerėlio. Akivaizdu, kad vis dar yra daug šiukšlintojų, vežančių ir verčiančių miškan viską, kas atlieka buityje.

Iš gamtoje rastų atliekų matyti, kad daugiausia teršia tie, kurie atvažiuoja gamta pasidžiaugti, kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų.

Veiviržo paupio ir Vilkyčių parko teritorijų tvarkymą organizavo ir jai vadovavo seniūnijos specialistas Kęstutis Sadauskas. Talkininkai surinko beveik pilną traktoriaus priekabą šiukšlių.

Seniūnijos socialinė darbuotoja Bronė Adomaitienė vadovavo švarinimo akcijai Lapynų kaime, kurios metu buvo renkamos šiukšlės, genimi medžiai ir krūmai, grėbiami pernykščiai lapai.

Seniūnė A.Oželytė pasirūpino maišais šiukšlėms ir pirštinėmis, seniūnijos traktorius išvežė nugenėtas šakas ir surinktas šiukšles.

Švarinimosi talka baigėsi, bendromis pastangomis aplinka tapo švaresnė ir jaukesnė. Apsikuopę gyvensime švariau, o talkininkai viltingai tiki žmonių padorumu ir pilietiškumo jausmu.