Saugų biblioteka turi globėją

saugu biblioteka astrauskiene 12014 metų vasarą prasidėjusi iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ įsibėgėjo – šiuo metu bibliotekas jau globoja kelios dešimtys veiklių žmonių.

Saugų bibliotekos globėja yra švėkšniškė, Saugų seniūnijos raštvedė Violeta Astrauskienė. Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ suteikė šį oficialų statusą Violetai kaip ilgametei Saugų filialo bibliotekos partnerei, kuri dalyvauja beveik kiekviename bibliotekos organizuojamame renginyje, pagarsindama apie tai rajono žiniasklaidoje, pati organizuoja savo kūrybos pristatymus, fotografijų ir piešinių parodas, kūrybines dirbtuves. Bibliotekos globėja savo veikla yra prisidėjusi ne prie vienos bibliotekos iniciatyvos.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vykdytoja, tikisi, kad bibliotekų globėjų skaičius ateityje augs. Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ – tai galimybė pakviesti globėjais tapti žmones, su kuriais bibliotekos jau kurį laiką palaiko glaudžius ryšius. Globėjai atlieka svarbų vaidmenį, nes savo pavyzdžiu skatina žmones būti aktyvesnius, inicijuoja ir įgyvendina naudingas veiklas, dalyvauja organizuojamuose renginiuose.

V.Astrauskienė Saugų bibliotekos globėja paskelbta, kai bibliotekoje vyko Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų kalėdos“ renginys. Tuomet Violeta pristatė savo kūrybos parodą „Minčių ženklai“.

2016-aisiais sieksime dar labiau sustiprinti bibliotekos ir jos globėjos ryšį. Vien nuo metų pražios mūsų bibliotekos globėja paruošė net tris parodas: dvi fotografijų – „Kelionių spalvos“ bei „Debesų užkalbėjimai“ ir grafikos darbų – piešinių „Subyrėjęs pasaulis“.

Artimiausi planai – bibliotekos globėjos V.Astrauskienės knygų lentynos atidarymas skaitytojams.

Paklausta, kaip ji jaučiasi tapusi bibliotekos globėja, Violeta nusišypso sakydama, kad jai biblioteka ne tik knygų saugykla, bet vieta, kurioje galima pabendrauti, vykdyti įvairaus pobūdžio veiklas, susitikti su rašytojais, menininkais ir t. t. Po trumpos pauzės patikina, kad šis statusas ne tik teikia džiaugsmo, bet ir įpareigoja dar labiau domėtis bibliotekos veikla, dar daugiau skaityti ir, žinoma, pagal galimybes dovanoti bibliotekai knygas.

„Norisi pateisinti saugiškių lūkesčius – būti reikalinga, nepristigti idėjų, stengtis į biblioteką pritraukti daugiau visuomeniškų žmonių, pasidalinti savo žiniomis, patirtimi ir kūryba“, – sakė Violeta.