Saugų ir Juknaičių šeimos linksminosi Šeimos dienoje

Gegužės 15-osios popietę Juknaičių ir Saugų seniūnijų ir bendruomenių vadovai ir atstovai organizavo Tarptautinės šeimų dienos paminėjimus.

Mažieji saugiškiai liaudies žaidimus pažino su etnologu J. Kavaliausku.  

Saugiškiai išėjo į pievą

Mūsų prigimtinė kultūra, kalba ir papročiai išliko per sunkiausius laikus tik šeimos dėka, tautosaka, liaudies dainos, pasaulėjauta sukurtos šeimos ir giminės rate. Net danguje Saulė – močiutė, Mėnuo – tėvelis, žvaigždės – sesutės. Tokių minčių vedini, Saugų seniūno Arvydo Stonio ir kunigo Mindaugo Žilinskio suburti, seniūnijoje susirinko bendruomenės aktyviausieji, kad išgeneruotų mintis, sudėliotų taškus, atsakant į klausimą „Kaip bus su Muzikos malūno festivaliu?“

Sėkmingai gyvavęs ir 8 metus visų laukiamas festivalis šiemet negavo finansavimo ir į rajono strateginius renginius nebuvo įtrauktas. Toks sprendimas sukėlė daug emocijų, tačiau bendruomenės aktyvas sutarė, kad festivalis vyks, tik gal keisis jo formatas.

Pirmasis renginys, dedikuotas Šeimos dienai – „Su šeima į pievą“. Vyko koncertas, vaišės, bendravimas, žaidimai. Koncerto mikrofonas buvo atviras bendruomenės nariams. Saugiškis Klaidas Šilinskas dovanojo užburiančias saksofono melodijas, skambėjo Vilkyčių mokyklos mokytojos Jolitos Valutienės suburto pradinukų ansamblio vaikų balsai, saugiškis Justas Ramanauskas, sau pritardamas gitara, vainikavo programą gyva daina.

Pievoje prie bažnyčios vaikų laukė etnologas Jonas Kavaliauskas, kvietęs į liaudies žaidimų įvairovę. Vikrumą ir sumanumą vaikai išbandė žaidimuose naudodami ir senovinius buities rakandus.

Šventę vainikavo bendruomenių vaišės, šėliojant ir būnant su savo vaikais. Organizatoriai mano, kad „pirmasis blynas“ neprisvilo ir tokia šventė taps kasmetiniu reiškiniu.

Juknaičiuose nenuobodžiavo ir mažiausieji

Renginys Juknaičiuose prasidėjo Usėnų kiemo lėlių teatro pasaka „Senis ir ožka“ (rež. Jūratė Daugalienė), Juknaičių mokyklos jaunųjų dainininkų (vad. Jūratė Šukienė) ir kultūros namų vaikų koncertine programa (vad. Vygantas Stoškus).  Renginyje puikavosi kosminis motociklas, prie kurio visi norintys už tam tikrą atlygį galėjo įsiamžinti.

Pievelėje vyko smagios juknaitiškės, trenerės Linos Leikuvienės ir jos mokinių surengtos sportinės atrakcijos – šeimų varžybos seniūno Alfredo Gaubio taurei laimėti. Nors į šventę pabendrauti atėjo ir daugiau šeimų, tačiau sportinėms varžytuvėms registravosi tik 8 komandos.

Pasak L. Leikuvienės, susumavus rezultatus paaiškėjo, kad sportiškiausia buvo Sandarų šeima, kuriai ir atiteko seniūno taurė. Bet svarbiausia, kad visiems buvo gera nuotaika ir sportinės varžybos pavyko.

Tarptautinė šeimos diena Juknaičiuose vyko su sportinėmis varžybomis.