Saugų ir Katyčių seniūnijoms jau parinkti seniūnai

SeniunijosTrečiadienį paaiškėjo, kas vadovaus ilgai be seniūnų gyvenusioms Saugų ir Katyčių seniūnijoms: konkursą eiti Saugų seniūno pareigas laimėjo šilutiškė verslininkė Dalia Rudienė, o Katyčių vairą netrukus perims katytiškis, UAB „Molupis ir ko“ padalinio vadovas Jonas Lukošaitis.

Konkurse dėl Saugų seniūno pareigų varžėsi 4 kandidatai, o Katyčių seniūnijos seniūno vietos siekė 3 pretendentai.

Konkurso laimėtojai ne iš karto pradės eiti seniūnų pareigas, nes konkurso rezultatai dar gali būti apskųsti: Savivaldybės administracijos direktoriui – per 3 darbo dienas arba teismui – per 1 mėnesį. Taigi minėtų seniūnijų gyventojams Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirto seniūno dar teks palūkėti.

Kaimo žmonių gyvenimas – nesvetimas

D.Rudienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad siekdama Saugų seniūno pareigų nori išbandyti savo jėgas ir siekti, kad šios seniūnijos žmonių gyvenimas taptų geresnis ir patogesnis. Ji žada pirmiausia stengtis suvienyti seniūnijos žmones, nes gerai žino Vilkyčių ir Saugų gyvenviečių ir jų apylinkių gyventojų susiskaldymą ir nuoskaudas. Pasak D.Rudienės, ji stengsis ieškoti kompromisų, kad bendruomenės vėl susitelktų, nukreiptų savo kūrybinį potencialą projektinei veiklai ir seniūnijos žmonių kultūrinio gyvenimo puoselėjimui, taip pat stengsis sudaryti kuo geresnes sąlygas žmonių verslumui vystyti.

Pasak D.Rudienės, nors jos gyvenimas siejamas su Šilutės miestu, jai ir jos šeimai kaimo gyvenimas nėra svetimas. Ji visą laiką gyvena Šilutės miesto pakraštyje esančiame Barzdūnų kaime. 1985 metais D.Rudienė baigė Veterinarijos akademiją ir 19 metų dirbo Šilutės veterinarijos tarnyboje. Vėliau apie 10 metų savo jėgas bandė versle: D.Rudienė yra įgijusi nekilnojamo turto vertintojo kvalifikaciją. Jos įkurtas grožio salonas „Kleopatra“, kelionių bei nekilnojamojo turto agentūra dabar perduoti valdyti sūnui su marčia.

Komisijoje, kuri vertino pretendentus Saugų seniūno vietai užimti, buvo Savivaldybės administracijos atstovai ir trys seniūnijos seniūnaičiai – Algis Bružas iš Vilkmedžių kaimo, Antanas Jonušas iš Vilkyčių bei Virginijus Kasiliauskas iš Kukorų. Jie pripažino D.Rudienės pranašumą prieš kitus pretendentus.

Paragino kaimynai ir bendraminčiai

J.Lukošaitis sakė, kad siekti Katyčių seniūno posto jį paragino kaimynai ir pažįstami bendraminčiai. Po buvusios seniūnės Juzefos Tamavičienės atsistatydinimo seniūnija jau pusmetį gyveno be naujo vadovo, tad visi, kam rūpi seniūnijos gyvenimas, aktyviai svarstė, kas galėtų imtis tokių pareigų.

J.Lukošaitis nusprendė išbandyti save.

Jis yra baigęs Žemės ūkio akademiją, kurioje įgijo mokslinio agronomo kvalifikaciją, 10 metų vadovavo netoli tėviškės (J.Lukošaitis kilęs iš Rukų kaimo) esančiam Nemuno valstybiniam žirgynui, vėliau daug metu vadovavo Katyčių paukštininkystės tarybiniam ūkiui, kol pastarasis buvo privatizuotas.

J.Lukošaitis 20 metų įvairiose vadovo pareigose dirbo įmonėje „Molupis ir ko“, kuri užsiima duonos gaminių gamyba bei mažmeninė maisto prekių prekyba visoje Lietuvoje.

Kelis dešimtmečius gyvenantis Katyčiuose J.Lukošaitis aktyviai dalyvavo bendruomenės veikloje, nemažai yra prisidėjęs prie maldos namų Katyčiuose įkūrimo, šio pastato priežiūros bei tvarkymo darbų. Nors nemažą laiko tarpsnį J.Lukošaitis vystė verslą ir dirbo Tauragėje, tačiau jis neapleido Katyčių, čia gyvenančių žmonių ir neišsikėlė gyventi į didesnį miestą. Dabar, pasak paties J.Lukošaičio, jeigu bus paskirtas seniūnu, galės kartu su seniūnijos žmonėmis nuveikti dar daugiau darbų, kad Katyčiai ir jų apylinkės taptų patraukliu kraštu.

Komisijos, vertinusios saviškio J.Lukošaičio pasiruošimą būti seniūnijos vadovu, sudėtyje dirbo ir seniūnaitės Marina Lodusova bei Alytė Stirbienė.