Saugų ir Vainuto mokyklose nori tobulinti edukacines jaunimo erdves

SauguŠilutės savivaldybės tarybos politikams pasiūlyta pritarti , kad būtų įgyvendinti projektai „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje” ir „Edukacinių erdvių sukūrimas Šilutės r. Vainuto gimnazijoje”.

Kiekvienam projektui planuojama gauti po 283 922,05 Eur. Iš jų po 241 333,75 Eur – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos (85 proc.), po 21 294,15 Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (7,5 proc.) ir po 21 294,15 Eur – Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšos (7,5 proc.).

Savivaldybės Tarybos komitetuose išklausę Plėtros ir planavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Lauros Vaznienės pranešimą apie parengtus projektus, savivaldybės politikai sužinojo, kad skambūs – tik projektų pavadinimai, projektų tikslai – žemiškai paprasti.

Už gautas lėšas Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje bus suremontuotos kai kurios patalpos, taip pat sutvarkytos patalpos naujai įsteigtai priešmokyklinio ugdymo grupei. Už projekto lėšas bus nupirkta įrangos bei baldų.

Vainuto gimnazijoje bus suremontuotos 1-ojo ir 2-ojo aukštų fojė, laiptinė, rūbinė ir įsigyti nauji baldai bei įranga.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektus bus sukurtos modernios, kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės, kurios bus komfortiškos, estetiškos, funkcionalios ir lengvai pertvarkomos.

Politikai domėjosi, kaip atrinktos mokyklos, kuriose numatyta kurti edukacines erdves. Jų nuomone, pernelyg dažnai įvairiomis investicijomis pamaloninamos Vainuto seniūnijos įstaigos (Vainute gyvena meras V.Laurinaitis). O Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokykla irgi neblizga perspektyva ir pasiekimais.

Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas politikams aiškino, kad tik tos mokyklos atitiko Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apskrities skyriaus projektų konkurso aprašus. Svarbiausias kriterijus buvo moksleivių skaičius mokykloje.

Tokiais vedėjo aiškinimais nepatikėjo savivaldybės Tarybos Socialinių reikalų komiteto narė Laimutė Uselienė. Jos nuomone, Žemaičių Naumiesčio gimnazija galėjo laisvai pretenduoti į naujų „Edukacinių erdvių sukūrimą”. Bet L.Uselienė yra lojali valdančiosios daugumos politikė, todėl komiteto posėdyje daugiau kibirkščių savo dvejonėmis nekėlė…