Saugų karūna paskelbta Lietuvos rekordu

saugu karuna_zaliaSaugų karūna – Lietuvos rekorduose! Ši naujiena buvo paskelbta Saugose įvykusios mėlynosios vakarienės metu. Kunigas M.Žilinskis pranešė, kad Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum” atsiuntė diplomą, kuriuo patvirtinama, kad liepos 6-ąją saugiškių pastatyta ir žolynais apipinta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūna pripažinta didžiausia Lietuvoje.

Idėją kurti karūną pasiūlė seniūnijos raštvedė Violeta Astrauskienė, idėjos projektui pritarė ir ją generavo seniūnė D.Rudienė ir Kintų Vydūno kultūros centro kultūros renginių organizatorė Saugų seniūnijoje Lijana Gatelienė.

Karūnos brėžinį braižė ir šešiolika 15 cm skersmens rąstelių į žemę sugręžė Saugų bendruomenės narys Saulius Danilevičius su talkininkais. Rąsteliai tarpusavyje sujungti apjuosus ir prie jų pritvirtinus vielos tinklą. Rąstelius dovanojo Šilutės urėdijos Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninis padalinys.

Karūnos skersmuo – 9,07 m, perimetras – 29,24 m, o karūnos aukščiausias taškas siekia net 3,73 m. Karūną 46 valandas kūrė ir puošė pasikeisdami 96 žmonės iš Saugų ir kitų seniūnijos kaimų.

P1400881Idėjos autoriai suskaičiavo, kad karūnos puošybai panaudotos ąžuolo šakelės, avižų, rugių ir žieminių kviečių varpos su stiebais, pievų ir darželio gėlės. Iš kirtavietės surinktos ir atvežtos 6 traktoriaus priekabos ąžuolo šakų, Saugų ūkininkai leido nupjauti 22 arus javų, iš pievų priskintas 21 kibiras (14 l talpos) gėlių, o iš gyventojų darželių – 1 kibiras gėlių šiurpių. Nupinta 80 metrų ąžuolo lapų girlianda, šešiolika pievų gėlių vainikų po 2 metrus. Sunaudota 20 vnt. floristinės putos „Oazė”.

Iš šalies žvelgiant, karūnos figūros primena 16-os rankomis susikabinusių žmonių ratą.

Seniūnė D.Rudienė visus karūnos kūrėjus pakvietė prie scenos, kiekvienam įteikė po rožę ir ragino visus kurti ir įgyvendinti įdomias idėjas.

Už Saugų ir Šilutės vardo garsinimą seniūnijos žmonėms dėkojo Šilutės rajono mero pavaduotojas Algis Bekeris.