Saugų ketvirtokams pažinti Suomiją padėjo suomiai

projektas saugu 1Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos ketvirtokai rimtai ruošėsi rajoniniam pradinių klasių konkursui apie Europos Sąjungą „Aš – Europoje“.

Vadovaujami mokytojų Birutės Kaminskienės ir Julijos Jauniuvienės, mokiniai rinko medžiagą apie Europos Sąjungą, apie 27 jos šalis, stengėsi kuo daugiau sužinoti, kuo kiekviena jų ypatinga.

Pristatyti pasirinkome visų simpatijas pelniusią Suomiją – ežerų, salų ir nuostabios gamtos šalį. Argi galėtų vaikai nepasirinkti Kalėdų senelio šalies? Jie išmoko suomišką dainelę, ieškojo suomiškų tautinių rūbų, ruošė skaidres.

Kad šalis būtų artimesnė, į susitikimą su ketvirtokais pakvietėme suomius Tiną ir Timo Suojanen, kurie jau 14 metų gyvena Lietuvoje. Jie „susodino mažuosius į autobusą“ ir visi per Šiaulius, Latviją, Estiją mintimis nuvykome į Taliną, keltu atplaukėme į Suomijos sostinę Helsinkį. Išsamų svečių pasakojimą apie Suomijos demokratiškumą, jos didžiuosius miestus, gamtą, suomių laisvalaikį, jų meilę sportui, saunoms lydėjo skaidrių vaizdai. Tiną ir Timo Suojanen nustebino, kad vaikai jau tiek daug žino ir net suomiškai gerai dainuoja!

Konkurso dieną dešimties ketvirtokų rankose plazdėjo Suomijos vėliavėlė, jos spalvomis pasipuošė vaikai, o programos vedėjai Emilija ir Deividas vilkėjo tautinius suomių rūbus.

Žibų pradinėje mokykloje į renginį susirinko komandos iš 7 mokyklų. Sudėtingiausia dalis – viktorina. Joje 18 klausimų apie Europos Sąjungą, jai priklausančias valstybes, jų istoriją. Net mokytojoms klausimai pasirodė sudėtingi.

Saugiškiai iš 18 klausimų teisingai atsakė į 16. Ne veltui mus palaikyti atėjo T. ir T.Suojanen.

Daug sužinota, išmokta, naujų draugų surasta. Bet labiausiai džiugina švytinčios vaikų akys: jie – europiečiai!