Saugų malūno savininkas įrengė bendruomenei salę

SAUGOSE 2Saugiškis verslininkas Vidas Mauricas, senojo Saugų malūno savininkas, paruošė puikią dovaną savo kaimo bendruomenei – rekonstravo senosios lentpjūvės patalpas ir pasiūlė jomis naudotis Saugų bendruomenei. Praėjusį penktadienį čia surengtas pirmasis bendruomenės susirinkimas, parodytas spektaklis ir koncertas.

Verslininkas tikisi, kad 200 kv. metrų patalpas bendruomenė naudos viešiesiems poreikiams.

V.Mauricas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad rekonstruoti senąją lentpjūvę ir gaterinę į viešiems renginiams skirtas patalpas jį paskatino saugiškiai bendraamžiai, kurie vis pasiguosdavo, kad Saugose nėra patalpų, kuriose galėtų vykti didesnės vakaronės,SAUGOSE koncertai. O galbūt, pasak verslininko, atsiras entuziastų, kurie čia rengs ir jaunimo diskotekas. Juk jaunimo laisvalaikio užimtumas seniūnijoje – visiškai apleista problema.

Buvusi lentpjūvė dabar yra atnaujinta: padarytos naujos stogo konstrukcijos, didžiulės duobės, likusios buvusio gaterio vietoje, užpiltos gruntu, grindys naujai išbetonuotos ir nušlifuotos, pasieniuose sustatyti senoviški buities įrankiai ir baldai. Taigi lentpjūvė dabar labiau panaši į erdvų kaimiško klojimo teatrą ar jaunimo renginiams skirtą loftą.

Pasak V.Maurico, įrengęs patalpas bendruomenės renginiams jis nesitiki didelės naudos, tačiau mano, kad su gyvenvietės aktyvu sugalvos, kaip prasmingai patalpas išnaudoti, kad jos nebūtų našta nei jam, nei bendruomenei.

Rekonstruota lentpjūvė – tai ne vienintelė viešoji vieta, kurią V.Mauricas yra sukūręs lankyti žmonėms.

Jau daug metų lankytojams atviros durys ir į senąjį malūną, kuriame išsaugoti senoviški malūno įrenginiai, interjeras. Pasak V.Maurico, į senąjį malūną atkeliauja vestuvininkai net iš sostinės, kad tik galėtų nusifotografuoti originalioje senoviškoje aplinkoje.

Įdomu, kad Saugų bendruomenė savo vadovo pareigas patikėjo Švėkšnos seniūnijos Vilkų Kampo kaime gyvenančiam  Mindaugui Nogaičiui. Jis į naujos salės atidarymo šventę susirinkusiems saugiškiams sakė, kad naujos patalpos viešiesiems renginiams yra labai reikalingos. Geranoriško verslininko dėka saugiškiai galės praturtinti savo kultūrinį gyvenimą kultūros renginiais. Prireikus, gausiu būriu galės susėsti prie bendro stalo padiskutuoti ir aptarti reikalus.

Naujų patalpų atidarymo dieną daugiau nei šimtas saugiškių pamatė linksmą Agluonėnų kaimo senojo klojimo teatro aktorių spektaklį „Dėdė atvažiavo“. Vėliau koncertavo bandonininkai Mindaugas Nogaitis ir Valerijus Volkovas.