Saugų muzikos festivalis plačiai atvėrė bažnyčios duris

muzikos festivalis saugosSaugų bendruomenė šią vasarą turės išskirtinį kultūrinį renginį – vietos evangelikų liuteronų parapija, kurioje tarnauja kunigas Mindaugas Žilinskis, inicijavo Saugų muzikos festivalį „Muzikos malūnas“ ir praėjusį sekmadienį surengė pirmąjį profesionalios muzikos koncertą.

Saugiškius, šilutiškius ir kitų vietovių gyventojus sužavėjo valstybinio choro „Vilnius“ koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“, diriguojamas Giedriaus Pavilionio.

„Šio festivalio tikslas – plačiai atidaryti Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios duris visiems žmonėms. Dievo namai Saugose yra ir bus šviesus kultūros židinys ir draugiška terpė kurti visiems talentingiems menininkams“, – teigė kunigas M.Žilinskis.

Tuo tikslu jis inicijavo ne tik „Muzikos malūną“ Saugose, bet ir analogišką festivalį „Muzikinė popietė Karklėje“, kur irgi kunigauja.

Kunigas M.Žilinskis sako, kad festivalius surengti padėjo artima draugystė su Lietuvos „Auksiniu balsu“ – solistu Liudu Mikalausku. Antrąjį birželio sekmadienį įvyko valstybinio choro „Vilnius“ koncertas, antrąjį liepos sekmadienį (10 dieną) Saugose dainuos žavi operos dainininkė Ona Kolobovaitė, o rugpjūčio 15 dieną, per Žolinę, numatytas paties L.Mikalausko koncertas „Karolio Voitylos paslaptis“. Su solistais muzikuos pianistė Audronė Juozauskaitė.
Be to, liepos 27 dieną Saugų bažnyčioje bus surengtas Kintų muzikos festivalio atlikėjų koncertas.

Į pirmąjį Saugų muzikos festivalio koncertą susirinkusiems klausytojams kunigas Mindaugas priminė, kad Saugų parapija gyvuoja daugiau kaip 100 metų, turi gražią bažnyčią, daugiau kaip 200 parapijiečių. Pokariu ir sovietmečiu, norėdami išsaugoti bažnyčios bendruomenę, parapijiečiai su įtarimu priimdavo naują žmogų. Saugiškiai buvo įsitikinę, kad tik šiuo būdu pavyks išlaikyti nenutrūkstamą parapinę veiklą, tikinčiųjų bendrijos draugystę.

„Jau nebereikia įtariai žiūrėti į kiekvieną nepažįstamą, atėjusį į Dievo namus. Laikas visam Saugų miesteliui ištarti, kad evangelikų liuteronų parapijos maldos namai nėra „vokiečių bažnyčia“. Maldos namai – tai Viešpaties lopšys ne tik Dievo žodžiui, bet ir menui, muzikai, teatrui, vaikams, jaunimui, šeimai. Bažnyčia be žmonių – tik plytų krūva, o ten, kur dalijamasi talentais, džiaugsmais, rūpesčiais – ten yra Dievo namai visiems“, – sakė kunigas, pabrėžęs, kad Dievo namai statomi ne iš akmenų, o iš žmonių širdžių.

Tokia bendrystė – širdis į širdį, siela į sielą – ir buvo „Vilniaus“ choro koncertas. Net maži vaikai nuščiuvę klausėsi vokiškų, angliškų, rusiškų giesmių, lietuvių kompozitorių autorinių ir harmonizuotų liaudies dainų. Chorui dainuojant garsiąją dainą „Kur giria žaliuoja“, prie choro bosų prisijungė ir pats kunigas Mindaugas.

Netilstant ovacijoms festivalio organizatoriai – Saugų seniūnė Dalia Rudienė ir M.Žilinskis dėkojo rėmėjams – vėjo jėgainių parkų grupei „4 Energia“, naujos Saugų kavinės „Valentina“ savininkei Valentinai Požereckienei, pavaišinusiai choristus skaniu kugeliu. Taip pat seniūnė ir kunigas pasidžiaugė naujos Vydūno kultūros centro kultūros darbuotojos Lijanos Gatelienės pagalba rengiant festivalį.