Trečiąjį birželio savaitgalį Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko antrasis festivalio koncertas. Pasak festivalio meno vadovo, klebono Mindaugo Žilinskio, mes festivalyje „malame“ ne tik lietuviškus grūdus, bet ir ukrainietiškus kukurūzus. – taip pokštavo klebonas, pristatydamas svečių iš Ukrainos grupę „Očeretianij kit“ („Nendrinis katinas“).
Grupė „Očeretianij kit“ buvo įkurta 1995 m. Pavadinimas kilęs nuo to paties pavadinimo gyvūno, gyvenančio nendrių pelkėje, kur jis turi viską, ko reikia išgyvenimui. Nendrinė katė – mažųjų kačių plėšrus žinduolis. Nendrinės katės savaime paplitusios pietvakarių ir pietų Azijoje, šiaurės rytų Afrikoje apie Nilo žemupį, bei pietryčių Europos nedidelėje dalyje apie Volgos deltą ir šiauriniame Kaukaze.
Nendrinės katės gana nemažos. Jos plėšrūnės, kurių aukomis dažniausiai tampa iki kilogramo sveriantys gyviai. Daugiausiai tai nedideli gyvūnai – smiltpelės, graužikai, kiškiai, paukščiai. Taip pat gaudo žuvis, varliagyvius, nedidelius roplius, įskaitant nedideles gyvates. Tai buvo vienas pirmųjų žmogaus prijaukintas gyvūnas, iš kurių kilo ir naminės katės. Nendrinės katės laisvėje įprastai gyvena 12–14 metų.
Grupės nariai mėgsta keliauti, bet iš esmės nori gyventi gimtojoje Vinicoje, pietvakarių Ukrainoje, kur gali saugiai užsiimti kūrybiniais eksperimentais. Grupė yra daugelio visos Ukrainos roko ir folk roko festivalių dalyvė. Bendradarbiavimas su įvairiais muzikantais grupei svarbus ir įdomus.Tokio bendradarbiavimo pavyzdžiai – elektroninės dainos. Grupės išskirtinumas – kiekvienas narys yra autorius ir turi savo muzikinius projektus. Grupės repertuare yra ne tik ukrainietiškų dainų.
Atlikėjams dėkojo ne tik festivalio meno vadovas klebonas M. Žilinskis, bet ir Saugų seniūnas Arvydas Stonis, kviesdamas grupės atlikėjus atvykti į Saugas ir kitais metais.
Į akis dažnam atvykėliui į koncertą krito stilingai papuoštos bažnyčios erdvės. Tai Kintų Vydūno kultūros centro Saugų kultūros renginių organizatorės Lijanos Gatelienės sumanymas, papuošti pievų gėlėmis ir geltonos-mėlynos spalvų malūnėliais.
Grupė „Očeretianij kit“ abejingų klausytojų nepaliko. Švelniai ir meditatyviai po bažnyčios skliautais skambėjusi muzika, davė peno ausimas ir širdžiai.
Rašyti atsakymą