Saugų Muzikos malūno sparnai sukasi vėl

Muzikos malunas_1Nauji veidai, netikėtos jungtys ir jau spėjusios įsitvirtinti tradicijos, – taip galima trumpai apibūdinti ketvirtąjį sezoną pradėjusį Saugų Muzikos malūno festivalį. Projekto finansiniai rėmėjai – UAB 4energia, o nuo šių metų – ir Šilutės rajono savivaldybė, vietos verslininkai jau nebe pirmus metus šio krašto žmonėms dovanoja bendravimą su žymiausiais įvairių sričių šalies atlikėjais ir menininkais.

Šeštadienį saugiškiai pakviesti į sakralų susitikimą su dainų ir giesmių atlikėju Arūnu Raudoniumi.

2016 – 2018 metais festivalio renginiuose dalyvavo M. K. Čiurlionio kvartetas, Irena Milkevičiūtė, Klaipėdos jaunimo teatras, valstybinis choras „Vilnius“, Liudas Mikalauskas, Vaida Genytė, Egidijus Bavikinas, Regimantas Šilinskas, Ona Kolobovaitė, Mindaugas Rojus, Deivis ir Renata Norvilai, Dailė Docienė ir Ramunė Bučniūtė, naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, Rachmaninow choras iš Kylio, kino filmo „Stebuklas“ režisierė Eglė Vertelytė ir kiti žymūs menininkai. Festivalio baigiamasis akordas – šventinė vakarienė „Degėsio dangava čėsnė“ (Rugpjūčio dangiška puota).

Kas dar, jei ne muzika ir menas, gali padaryti pasaulį gražesnį? Festivalio Muzikos malūnas organizatoriai skleidžia ir kviečia nuo gegužės iki rugpjūčio švęsti džiaugsmą kartu Saugose. Nuo pat pirmojo festivalio koncerto keldami tikslą skatinti kultūrinį dialogą su šeimomis, su jaunuoju klausytoju, įvairių menų ir pašnekesių jungimu. Šių metų pirmajame festivalio koncerte, skirtame Motinos dienai, klausytojai išgirdo berniukų ir jaunuolių chorą „Gintarėlis“, kurio vadovas Tomas Ambrozaitis.

Saugų Muzikos malūno festivalis – nekomercinis renginys, savo išraiškos formomis siekiantis, kad apsilankęs žiūrovas atrastų kažką naujo, patirtų tarpusavio bendravimo džiaugsmą. Festivalio globėja Saugų seniūnė Dalia Rudienė, festivalio meno vadovas Saugų evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Žilinskis, kartu su Vydūno kultūros centro renginių organizatore Saugų seniūnijoje Lijana Gateliene stengiasi, jog festivalis kasmet įgautų vis daugiau išraiškos formų: koncertas, pokalbis, spektaklis, gero kino seansas po atviru dangumi, kvietimas trumpam pabūti viena šeima, pajaučiant daugiau šilumos ir džiaugsmo susėdus prie vieno stalo, kartu puoselėjant profesionalaus meno supratimą ir sklaidą.

Muzikos malūno meditacijos kartu su dainų ir giesmių autoriumi ir atlikėju Arūnu Raudoniu vėl atgimė, pakvietusios į sakralų koncertą.

Arūnas Raudonius – dainų bei giesmių autorius, atlikėjas. Bardas, puikiai grojantis gitara, žavi nuoširdumu, atvirumu, gyvenimo filosofija. Arūno pasakojimas apie įstabius Kūrėjo darbus tiesiog gniaužė kvapą, ne vienam net ir ašara nuriedėjo. Klausantis Arūno, buvo sunku patikėti, kad prieš tave vyras, kuriam Dievas, sutuoktinė ir vaikai pirmojoje – aukščiausioje, vietoje. Atlikėjas su klausytojais atvirai dalinosi savo patirtais išgyvenimais apie gyvenimą, supantį pasaulį ir išganymo kelią.

Muzikos malūno sparnai suksis iki pat rugpjūčio vidurio, festivalio gerbėjus kviesdami į grilio ir kino vakarą po atviru dangumi, susitikimą su Sauliumi Petreikiu, multiinstrumentalistu ir kompozitoriumi, grojančiu daugybe pasaulio tautų muzikos instrumentų. Festivalį vainikuos susitikimas su rašytoju, vertėju Laurynu Katkumi, kuris į Saugas atveš Literatūrinį Katkų klubą. Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia trumpam taps didžiausia literatūrinio vyksmo, skaitymo, muzikos ir susitikimo vieta kartu su charizmatiškuoju Donatu Katkumi! Po susitikimo visi, pasidabinę mėlynai, vasarą ir festivalį palydėsime jau tradicija tapusia šventine vakariene „Degėsio dangava čėsne“.