Saugų trečiokų kelionė po Lietuvos etnografinius regionus

Treciokai Saugu_2Į šią turiningą kelionę leidosi Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai per integruotas pasaulio pažinimo, muzikos ir dailės pamokas. Juos lydėjo muzikos mokytoja Raimonda Gečienė ir klasės mokytoja Julija Jauniuvienė.
O keliavo trečiokai šiuolaikiškai – „dronu“. Viskas prasidėjo gimtojoje Mažojoje Lietuvoje, paskui aplankė kaimynus žemaičius, skrido per didžiausią regioną – Aukštaitiją, nepamiršo ir dzūkų bei suvalkiečių.

Su mokytoja Julija mokiniai aptarė kiekvienam regionui būdingas ir išskirtines tautinio kostiumo detales. Su mokytoja Raimonda trečiokai dainavo, grojo dūdelėmis, šoko ratelius.

Pasiskirstę į grupes, mokiniai atliko skirtingas kūrybines užduotis. Mažosios Lietuvos komanda „siuvinėjo“ delmonus, žemaičiai „audė“ skareles, aukštaičiai sukūrė karūnėlę, dzūkai „išaudė“ ilgą spalvingą tautinę juostą. Grupės pristatė savo darbus, dainavo, grojo, šoko. Kelionė neprailgo, o pamokos prabėgo greitai ir turiningai. Kai tiek veiklos, muzikos, spalvų – kaip galėtų prailgti?