Saugų vaikų globos namai virto senelių namais

Šilutės socialinių slaugos namų Saugų padalinyje pirmieji garbaus amžiaus seneliai apsigyveno dar balandžio viduryje. Tačiau, karantinas ir vėsus pavasaris Slaugos namų vadovybei pakišo mintį atidarymo šventę surengti vasarą.

Simbolinę naujųjų namų atidarymo juostelę perkirpo meras V. Laurinaitis ir Socialinių slaugos namų direktorė E. Rimkutė.

Tad birželio 11 dieną oficialiai buvo atidarytas Saugų slaugos padalinys.

Į šventę sugužėjo bemaž visi Savivaldybės ir įvairių socialinių įstaigų vadovai. Visi nešė gėles ir dovanas, visi atidarymo proga negailėjo gražių palinkėjimų.

Atvėrė naujųjų globos namų duris

Slaugos namų Saugų padalinio atidarymo juostelę perkirpti buvo pakviestas Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Socialinių slaugos namų direktorė Evelina Rimkutė. Ši simbolinė tradicija pagerbta visų į šventę suėjusių svečių, padalinio gyventojų bei darbuotojų plojimais.

Meras V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad atėjus permainoms Vaikų globos namuose – vaikai iškeldinami gyventi šeimynose – jiems išpuoselėtas pastatas vistiek liko namais, tik jau vyresnio amžiaus žmonėms. Jis sakė jog tikisi, kad čia bus išsaugotas buvusių namų šiltumas ir jaukumas.
Atidaryti senelių namai Saugų bendruomenei tikriausiai kelia džiaugsmą ir užtikrintumą, kad atėjus laikui ir poreikiui, visi galės jais pasinaudoti.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgiljus Pozingis su savo pavaduotoja Dalia Rudiene linkėjo, kad čia gyvenantiems žmonėms būtų šilta, kad jie gyventų draugiškai, kad vieni kitiems padėtų ir kad visi būtų laimingi.

Socialinių reikalų skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis be sveikinimų asmeniškai direktorei E. Rimkutei įteikė ir keletą obuolių iš savo sodo. Jis sakė, kad tai sėklos būsimam, naujam padalinio sodui.

Saugų seniūnas Arvydas Stonis sakė, kad senelių namai Saugose yra didelė parama bendruomenei, nes tai ir naujos darbo vietos, ir geresnė perspektyva sulaukus garbingo amžiaus.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė į atidarymo šventę atsivežė, jos žodžiais tariant, įprastų Rusnės gėlių – porą padėklų žuvies. Pasidžiaugusi atidarytais senelių namais, lenkėsi į valdžios pusę, sakydama, jog tokių namų reikia ir Rusnės salos žmonėms.

Saugų parapijos klebonas Aloyzas Žygaitis palaimino ir pašventino atidarytų namų patalpas. Jis sakė, kad šių namų nevertėtų vadinti senelių namais, todėl kad čia gyvens garbingo amžiaus žmonės.

Gyventojų dar tik pusė

Šilutės socialinių slaugos namų direktorė E. Rimkutė “Šilutės naujienoms” pasakojo, kad ji pati vadovauja ir vadovaus Saugų padaliniui. Šiuo metu padalinyje gyvena 17 gyventojų ir juos aptarnauja 15 darbuotojų.

Gyventojai gyvena po 2 ar po 3 žmones vienoje patalpoje. Padalinio namuose, jau įrengtose patalpose daugiausia galės gyventi 38 žmonės. Tuomet juos aptarnaujančių darbuotojų bus 25.
Savivaldybėje jau planuojama, kad šiam padaliniui bus perleistos ir patalpos, kurias dabar dar užima vaikų globos namų auklėtiniai.

Jau kitais metais planuojama laisvalaikio salę pertvarkyti taip, kad ji būtų tinkama garbingo amžiaus žmonių reabilitacijai.

Jau šiemet ruošiamasi pradėti atsodinti sodą, kuris bus pritaikytas ir senolių pasivaikščiojimams, ir poilsiui.

Komercijos direktorius, korespondentas