Saugų vaikų globos namuose savanoriauja studentai iš užsienio

savanoriai saugu_vaiku_namuose1Saugų vaikų globos namuose – ypatingi svečiai: jau savaitę čia gyvena ir su globotiniais įvairias veiklas vykdo grupė studentų iš užsienio.

AIESEC programos savanoriai – po vieną studentą iš Honkongo, Tuniso, Turkijos ir Prancūzijos, bei viena studentė iš Anykščių su Saugų vaikų globos namuose gyvenančiais vaikais leidžia laisvalaikį, moko juos užsienio kalbų, pristato savo šalių kultūrą, istoriją, kartu gamina valgį ir supažindina su savųjų kraštų kulinariniu paveldu.

Saugų vaikų globos namų pedagogai džiaugiasi matydami, kad toks bendravimas su užsieniečiais labai patinka globotiniams: vaikai noriai bendrauja su studentais, noriai kartoja anglų kalbos žodžius, nes jau suprato, kaip yra sunku, kai negali susikalbėti su svečiais, o jų valstybių ieško žemėlapiuose.  

Programa ugdo jaunus lyderius

„AIESEC stažuočių programa“ yra populiarus būdas jaunimui paįvairinti savo gyvenimą, išnaudoti turimą potencialą, tuo pačiu kuriant pridėtinę vertę pasauliui.

AIESEC yra didžiausia pasaulyje jaunimo valdoma organizacija, veikianti daugiau nei 120 pasaulio valstybių ir teritorijų. Organizacijos tikslas – ugdyti jaunus lyderius, padėti jauniems žmonėms išpildyti savo potencialą, o vykdomų savanoriškų ir profesionalių stažuočių pagrindu keisti nusistovėjusius stereotipus.

AIESEC buvo įkurtas po Antrojo pasaulinio karo, o Lietuvoje veikia jau daugiau nei 20 metų. Nuo įkūrimo pasauliniu mastu įvykdyta daugiau nei 1 000 000 mainų.    Programos tikslas – pasitelkiant savanoriškas bei profesines tarptautinių stažuočių programas, ugdyti jaunus lyderius. Visame pasaulyje apytiksliai kas 30 minučių vienas jaunas žmogus išvyksta su  AIESEC stažuočių programa, kurios metu savanoriauja tarptautiniuose projektuose arba stažuojasi pasirinktoje įmonėje.

Norėjo pamatyti Lietuvą

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis pasakoja, kad kažkada bendraudamas su AIESEC programos vykdytojais buvo išsitaręs, jog jo vadovaujama įstaiga taip pat mielai priimtų kitų šalių jaunuolius. Prisiminę  tai programos vadovai šiemet ir pasiūlė saugiškiams priimti studentų grupę. Tiesa, į Saugas atvažiavo ne visi žadėjusieji, dar trys studentai iš užsienio neatvyko.
 
Studentai iš Honkongo, Tuniso, Turkijos ir Prancūzijos bei lietuvaitė iš Anykščių į Saugas atvyko liepos 23-iąją, jų stažuotė baigsis ateinantį penktadienį, rugpjūčio 3 dieną. Per tas dvi savaites svečiai bendraus ne tik su Saugų vaikų globos namuose, bet ir su Rusnėje bei Švėkšnoje įkurtų šios įstaigos šeimynų globotiniais. Jie organizuoja globos namuose gyvenančių vaikų laisvalaikio užimtumą, renginius, kalbasi su jais įvairiomis temomis, moko juos anglų kalbos, supažindina su valstybėmis, iš kurių yra atvykę. Visi kartu jie net gamina skirtingų šalių populiariausius patiekalus.

„Gera matyti, kaip mūsų globotiniai smalsiai klausinėja svečių apie jų gyvenimą tėvynėje, kaip niekieno neraginami kartojasi anglų kalbos žodžius, nes jau pajuto, kaip nesmagu, kai negali susikalbėti su atvykusiu svečiu“, – pasakoja E.Judeikis.

Direktorius išreiškė viltį, jog bendradarbiavimas su šios programos vykdytojais bus ilgalaikis. Bent jau saugiškiai to sieks, nes tai labai plečiai jų globojamų vaikų akiratį.

Ne vieną tūkstantį kilometrų iki Lietuvos įveikę jaunieji svečiai studijuoja skirtingas specialybes. Saugiškiams jie pasakojo, jog Lietuvą savanoriavimo programai rinkosi todėl, kad nieko nežinojo apie šią tolimą šalį, ir norėjo pažinti šį kraštą.

Svečiai ne tik bendrauja su vaikais, bet ir patys vieni keliauja po Pamario kraštą. Penktadienį jie išvyko į Jūros šventę Klaipėdoje, o šiomis dienomis pareiškė norą pamatyti ir Palangą bei Nidą.