Šaukštelis linų sėmenų aliejaus sveikatai ir grožiui

lin-smen-aliejusLinų sėmenų aliejus – jokia naujiena, o senolių palikta vertybė. Šaukštelis šio puikaus aliejaus gali antram gyvenimui prikelti Jūsų plaukus, odą ir visą organizmą.
Kodėl verta naudoti linų sėmenų aliejų? Jame gausu naudingų amino rūgščių ir omega 3 riebiųjų rūgščių. 1-2 arbatiniai šaukšteliai aliejaus tolygūs 6-8 kapsulėms žuvų taukų. Labai tinka žmonėm, kurie netoleruoja žuvies taukų. Jis ne tik žymiai pigesnis už žuvų taukus, bet ir galite būti tikresni dėl kokybės.
Kur naudoti linų sėmenų aliejų? Visur. Tik ne kepimui…
Sveikatai. Nuolat vartojamas aliejus iš inkstų šalina akmenis. Patartina vartoti žmonėms, turintiems nusiskundimų dėl skrandžio.

Maistui. Sėmenų aliejus keičia maisto skonį, todėl reikia įsitikinti, ar jums patiks jo skonis. Jei patiks, naudokite gryną: gerkite po šaukštą tris kartus per dieną, pilkite į sriubas, košes, darykite užpilą salotoms (citrinų sultys, prieskoniai, aliejus) arba tiesiog užpilkite ant silkutės su svogūniukais (net seilė teka…). Tinka pilti ant morkų ir razinų salotų.
Jei negalite nuryti aliejaus gryno, darykite vitaminų pilną kokteilį iš pieno, uogų ar uogienės. Labai labai gardu.
Galima vartoti ir linų sėklas. Jomis pagardinkite salotas.

P.S. Kepti su šiuo aliejumi nepatartina, nes dings visos naudingosios medžiagos, dėl kurių šis aliejus toks vertingas.
Grožiui. Linų sėmėnų aliejaus kaukės labai stiprina plaukus, nuolat tepant, susitvarko išsišakoję plaukų galiukai. Jo įpila į maistą dėl kailio laikomiems vargšams gyvūnėliams, kad plaukas žvilgėtų ir būtų stiprus. Sėmenų aliejus tinka ir veido kaukėms (aliejų maišyti su maltais linų sėmenimis).

Laikymas. Linų sėmenų aliejų geriausia laikyti šaltai. Dalį, kurią naudojat, reikia laikyti šaldytuve, o kitą dalį šaldymo kameroje, tada jis nekartėja.

Kartumas.
Net šviežias linų sėmenų aliejus turi kartumo, o kuo ilgiau stovės, tuo labiau kartės. Žiūrėkite, kada baigiasi aliejaus galiojimo data, nes paskui jis apkarsta ir nepadės nei laikymas šaldytuve, nei šaldiklyje.