Šauktiniams į kariuomenę Šilutėje atidarytas karo prievolės poskyris

KARO PRIEVOLES_2Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba plečiasi – lapkričio 15-ąją Šilutėje pradėjo veikti šios tarnybos poskyris.

Į Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 10, dviejuose Darbo biržos pastate esančiuose kabinetuose įsikūrusio Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Šilutės poskyrio atidarymą susirinkę pora dešimčių šilutiškių buvo priversti kantriai laukti gerą pusvalandį vėluojančio iš Vilniaus atvykstančio visos tarnybos viršininko Arūno Balčiūno. Visi jie stebėtinai atlaidžiai reagavo į aukšto karinės struktūros vadovo vėlavimą, o sulaukę dar kartą iš posėdžių salės lipo į Darbo biržos pastato antrąjį aukštą, kur ir įsikūrė Klaipėdos karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Šilutės poskyris. Visų lygių kariškių viršininkai ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis tuomet perkirpo poskyrio atidarymo juostelę.

Tuo tarpu į laukiančiųjų būrį įžengęs civiliai apsirengęs kariškių vadas teisinosi, kad daug laiko teko sugaišti Vilniaus gatvių kamščiuose, atvykti laiku esą dar trukdė ir rūkas greitkelyje… KARO PRIEVOLES_3

Poskyrio atidarymo metu Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Šilutės poskyrio viršininkas Egidijus Zėringis šiek tiek papasakojo apie save. Jis sakė, kad yra kilęs iš Tauragės, kariuomenėje tarnauja 17 metų. Yra baigęs Kūno kultūros akademiją, vedęs ir su žmona augina dukrą.

E.Zėringis tikisi, kad kariuomenės vadovybė jam ir toliau leis eiti pedagogo pareigas Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre.
Šilutės poskyryje, pasak E.Zėringio, be jo – karo prievolės komplektavimo poskyrio viršininko, pareigas eis dar du specialistai. Poskyris administruos privalomąją pradinę karo tarnybą, vykdys kitas su karo prievole susijusias užduotis: priims jaunuolius į profesinę karo tarnybą arba į tarnybą aktyviajame rezerve, padės jiems atrasti norą mokytis Lietuvos karo akademijoje, dalyvauti jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. 

„Plėtra suteikia didesnes galimybes greičiau ir patogiau gauti informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje bei susitvarkyti dokumentus karo prievolininkams. Kiekvienais metais žiniasklaidoje paskelbus apie sudarytus šauktinių sąrašus, jaunuoliai nuo 19 iki 27 metų amžiaus tinklalapyje https://sauktiniai.kam.lt turi pasitikrinti, ar nėra patekę į Šauktinių sąrašą.

Tame pačiame tinklapyje jie ras ir informaciją, iki kada turi atvykti ar kitaip susisiekti su karo prievolę administruojančiu poskyriu. Poskyris ne tik administruos privalomąją pradinę karo tarnybą, bet ir vykdys kitas su karo prievole susijusias užduotis: priėmimą į profesinę karo tarnybą arba į tarnybą aktyviajame rezerve (KASP), mokymąsi Lietuvos karo akademijoje, dalyvavimą jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose, žinių atnaujinimą parengtojo rezervo pratybose ir mokymuose“, – sakė poskyrio viršininkas.

Tarnybos viršininkas A.Balčiūnas sakė, jog džiaugiasi kiekvieno poskyrio atidarymu ir stengiasi juose dalyvauti. Jam yra akivaizdu, kad vienas žmogus karo lauke yra ne karys. Todėl jis įsitikinęs, kad Šilutės poskyrio vadovas bus aktyvus ir žinomas visose savivaldybės švietimo įstaigose, jaunimo organizacijose ir jų renginiuose, puoselės meilę Tėvynei ir jos kariuomenei.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis sakė, jog Savivaldybės vadovai jau seniai laukė tokio poskyrio atidarymo. Jo nuomone, jaunuoliai, kurie neturi užsiėmimo, lankosi Darbo biržoje ar Policijoje, puikiai gali save atrasti ir šio poskyrio organizuojamoje veikloje.

Į atidarymo šventę susirinko ir daugiau šilutiškių sveikintojų, kurie tarnybose dėvi uniformas. Policininkės, Probacijos ir Priešgaisrinės saugos tarnybos atstovai, kariškiai, kartu su Šilutės darbo biržos vadovais teikė įkurtuvių šeimininkui gėles, linkėjo sėkmės ir žadėjo paramą poskyrio veiklai.