Saulėgrąžų aliejus: nuo vitaminų gausos iki vaisto nuo vėžio

1775970Visi žinome, kokie sveikatai naudingi yra aliejai. Parduotuvių lentynos lūžta nuo  tradicinių ir egzotiškų aliejų gausos. Aišku, kiekvienas aliejus yra vienaip ar kitaip naudingas, tačiau aliejus aliejui nelygus ir kai vieni tinka tik blynams kepti, kiti gali pagelbėti pasveikti nuo sunkiausių ligų.

Dauguma net neįsivaizduoja, koks naudingas yra šalto spaudimo nerafinuotas saulėgrąžų aliejus.

Aliejus aliejui nelygus

Mums iš pirmo žvilgsnio gerai pažįstamas ir kone kiekvienuose namuose randamas saulėgrąžų aliejus turėtų nepaprastų sąvybių jei tik jis nebūtų rafinuotas, teigia įmonės „Baltijos aliejus“ projektų vadovė Lilija Gulbickaja.

Šalto spaudimo nerafinuotas saulėgrąžų aliejus pasižymi unikaliomis sveikatai naudingomis savybėmis. Tik jame galima rasti didelius kiekius daugelio žmogui reikalingų medžiagų, kurios padeda įveikti įvairias ligas. Tai didelis kiekis Omega 6, vitamino E, antioksidantų, tokotrienolio, linoleno rūgšties.   

„ Daugelis saulėgrąžų aliejaus gamintojų šį aliejų rafinuoja stengdamiesi kuo labiau išvalyti, kad prailgintų jo galiojimo laiką ir suteiktų jam prekinę išvaizdą. Saulėgrąžų aliejų rafinuojant labai sumažėja antioksidantų, fosfatidų, vitamino E ir linoleno rūgšties kiekis. Rafinuotas, dezodoruotas aliejus tinka kepimui, bet sveikatai naudingųjų medžiagų tokiame aliejuje jau labai nedaug“, – kalba Lilija Gulbickaja.

Naudingųjų medžiagų kiekis aliejuje priklauso nuo saulėgrąžų rūšies, klimato zonos ir šiltos/šaltos vasaros. Taigi jų kiekis aliejuje kinta kasmet ir skirtinguose regionuose yra skirtingas. Gaminant aliejų skirtą gerinti sveikatą svarbi kontrolė, kad jame būtų nemažiau kaip 60 proc. tokių medžiagų, kaip linoleno rūgštis ir vitaminas E.

Kokybės paieškos

Ant aliejaus butelių pakuočių dažniausiai pagal žymėjimo taisykles rašomas tik vidutinis turimas vitaminų ir mikroelementų kiekis. Tai nėra svarbu, jei aliejų naudosime kulinariniais tikslais, tačiau jei norėtume jį naudoti sveikatai gerinti būtina žinoti tikslius vitaminų ir rūgščių kiekius. Tokią informaciją galima sužinoti tik atliekant specialius, brangiai kainuojančius tyrimus.

„Ieškodami išskirtinės kokybės aliejų atradome „Oilio“ aliejaus terminalą Taline. Mūsų duomenimis, tai vienintelis aliejaus terminalas Baltijos šalyse, atliekantis nuodugnius aliejaus tyrimus siekiant išsiaiškinti aliejaus kokybę. Pastaruoju metu ten ištirti Ukrainoje bei Rusijoje užauginti saulėgrąžų pavyzdžiai ir „Omili“ nerafinuotas saulėgrąžų aliejus gaminamas iš pačių geriausiųjų. Paskutinėje jo partijoje yra 64 proc. linoleno ir beveik tiek pat vitamino E“, – pasakoja L.Gulbickaja.

 „ Omili“ aliejaus gamintojai išrado technologiją, kaip mechaniniu būdu išspaudus ir išvalius aliejų galima išlaikyti visas jame esančias naudingąsias medžiagas ir tuo pačiu išgauti ilgą jo galiojimo laiką.

Saulėgrąžų aliejus ir gydymas nuo vėžio

Netradicinės medicinos atstovai renkasi nerafinuotą saulėgrąžų aliejų, kaip vieną iš ingredientų gydyti įvairias, tarp jų – netgi onkologines ligas. Jiems svarbiausias kriterijus – kokybė.

Estijoje neseniai nuskambėjo istorija apie žmogų, pasveikusį nuo vėžio. Estas Svetoslavas Andrejevas gydymuisi nuo vėžio rėmėsi 1990 metais rusų inžinieriaus – išradėjo iš Maskvos Nikolajus Ševčenko sukurtu gydymo metodu: nerafinuotą saulėgrąžų aliejų maišyti su spiritu ir vartoti skirtingais laiko periodais.

Jau kelis metus nuo onkologinės ligos sėkmingai besigydantis estas Svetoslavas Andrejevas konsultuoja visus besidominčius šiuo netradiciniu vėžio gydymu. Jis prieš pradėdamas gydytis ieškojo kokybiškiausio saulėgrąžų aliejaus, inicijavo daugybę nepriklausomų tyrimų ir apsistojo ties „0mili“ aliejumi.

Apie savo sėkmingą Ševčenkos metodo taikymą estas pasakoja dienoraštyje, kurį išleido kaip knygą pavadinimu „Pasveikimas“.