Saulės akinių mados klyksmas: katės akys ir tamsūs akiniai baltais rėmeliais

Katės akių formos akiniai. / normakamalicollection.com nuotr.Balandžiui pravėrus duris į pavasarį ir saulės spinduliams sušildžius mūsų kūnus, „Sveikatos šaltinis“ suskubo domėtis naujausiomis šių metų saulės akinių naujovėmis. Ir… sužinojo, kad jau pavėlavo.

Pasirodo, šiuolaikiški, ekstravagantiški, o svarbiausia – savo sveikatai neabejingi šilutiškiai jau seniai pravėrė „Optikos“ salono duris ir išsirinko stilingus akinius, saugančius akis nuo pažeidimų.

Būtent šie naujovėmis besidomintys ir jų laukiantys stileivos (gerąja prasme) turėjo plačiausias galimybes, mat pirmieji šių metų saulės akinių kolekcijų egzemplioriai Šilutę pasiekė dar prieš Naujuosius metus.

O tiems, kurie dar nesuspėjo to padaryti, bet ir šiemet planuoja neatsilikti nuo mados, tikrai pravers gydytojos oftalmologės Renatos STEPONKIENĖS patarimai.  Rinktis dar tikrai yra iš ko ir netgi bus nelengva, mat „Optikos“ konsultantės šiuo metu siūlo apie 300 naujausių saulės akinių modelių.

Mados klyksmas – katės akys

saules akiniai steponkieneR.Steponkienė sako, jog saulės akinių naujienas gydytojai okulistai atsirenka dar rugsėjo – spalio mėnesiais. Šių metų kolekcijose, kaip ir kelerius pastaruosius metus, yra ir netikėtų naujovių, ir pagrindines kelerių metų mados tendencijas išlaikančių modelių.

Anot R.Steponkienės, vis dar vyrauja dideli, net masyvūs, daug veido uždengiantys saulės akiniai. Bet karščiausia naujove ir net mados klyksmu šiemet vadinami akiniai pakeltais išoriniais kampeliais, paprastai sakant – primenantys katės akis. Tokius modelius reklamuojantys jų gamintojai pabrėžia, jog kaip tik tokie akiniai mus nukels į 6-7 praėjusio amžiaus dešimtmetį.

R.Steponkienė akcentuoja, jog kiekviena kompanija kasmet ieško savitumo ir išleidžia savito stiliaus akinių kolekcijas. Vienas šio pavasario savitumų – „Versace“ lašo formos akinių modelis, kurių visas priekinis lęšio paviršius puoštas mados namų logotipu.

Tokių akinių paviršius atrodo tiesiog švelniai gėlėtas. Tiesa, akinių savininkas, juos užsidėjęs, šių ženklų nemato, tačiau su juo bendraujantys jau nesupainios, po kokių mados namų akiniais jis slepia savo akis.

Dideli akiniai – pasitikite savimi

R.Steponkienė gali ilgai ir įdomiai pasakoti ir psichologų pastebėjimus apie tai, ką akinių forma sako apie patį jų savininką.

Pasirodo, labai dideli saulės akiniai aplinkiniams sufleruoja, jog esate ryški ir drąsi asmenybė. Seksualūs, paslaptingi ir šį sezoną itin madingi akiniai uždengia didelę veido dalį, gal todėl juos taip mėgsta šou pasaulio žvaigždės. Teigiama, kad kuo didesni akiniai, tuo žmogus labiau pasitiki savimi.

Aviatoriaus stiliaus akiniai tarsi sako, jog esate šiek tiek santūri, save kontroliuoti mokanti asmenybė. Iš pradžių tokius akinius nešiojo tik vyrai, bet dabar renkasi ir moterys. Šį stilių pasirinkusios damos atrodo ypač pasitikinčios savimi, stiprios ir ryžtingos.saules akiniai dvi

Vadinamojo „Ray-Ban Wayfarer“ stiliaus akinius nešiojantys žmonės tarsi patvirtina, kad jų neslegia jokie gyvenimo rūpesčiai. Juos mėgsta jaunatviškos, atsipalaidavusios ir gyvenimo malonumais besimėgaujančios asmenybės.

Kaip jau minėjome, norinčios atrodyti žaismingai ir nenuobodžiai moterys šiemet gali rinktis retro stiliaus įkvėptus katės akių formos akinius. Jie tarsi liudija, jog esate unikali, galbūt netgi šiek tiek nenuspėjama moteris. Moteris, kuri nepaklūsta jokioms mados ir stiliaus taisyklėms, o pati jas kuria.

Akinius be rėmelio dažniausiai renkasi praktiškos merginos ir moterys. Nešiojančioms tokius akinius, stilius ir mada nėra pagrindinėje vietoje, joms svarbiausia – patogumas. Bet tai nereiškia, kad akiniai be rėmelių atrodo negražiai ar nestilingai.

Prie veido priderinta jų forma derės prie bet kokios aprangos, niekam nekris į akis, bet tuo pačiu atrodys subtiliai ir žaviai.

Topas – tamsūs stiklai baltuose rėmeliuose

Jei nešiojate stačiakampio formos akinius, aplinkiniams tarsi pareiškiate, jog mėgstate klasiką ir rafinuotumą. Jūs nesiekiate tobulumo, o taip pat esate pastovi, santūri, nelabai emocionali, bet kartu labai stilinga asmenybė.

Pasirinkusios apvalius „John Lennon“ stiliaus akinius, parodote, kad esate karščiausia mados aistruolė, nebijanti atrodyti išskirtinai ir, be abejo, labai žaviai. Šią vasarą itin populiarius šios formos saulės akinius rinksis ir intelektualios, labai protingos ir kūrybingos dailiosios lyties atstovės.

O štai tos, kurios rinksis įvairiomis blizgiomis detalėmis arba aukso bei sidabro motyvais puoštus akinius, parodys, jog mėgsta gerai leisti laiką, yra spontaniškos ir energingos. Tokioms moterims patinka linksmybės bei nuotykiai, o tokie akiniai suteikia jaunatviško veržlumo ir tinka bet kokio amžiaus moteriai.

Pailgi, tvirti saulės akiniai tinka užsiėmusioms, visur skubančioms moterims bei merginoms. Atrodo, jog šis subtilus dizainas niekada neišeis iš mados.
saules akiniai viena
Na ir galiausiai jūsų laukia kontrastingų spalvų saulės akiniai. Jei nešiojate vieną iš šios vasaros topų – saulės akinius baltais rėmeliais su tamsiais stiklais, be abejonės, esate stilinga, drąsi ir naujoves mėgstanti asmenybė. Jums patinka dėmesys, kurį stengiatės pritraukti kaskart eksperimentuodama su savo įvaizdžiu.

Dar svarbiau – akių sveikata

Tačiau mada, įvaizdis ir stilius – tik viena medalio pusė. Antroji ir (turbūt niekas nesiginčys) kur kas svarbesnė – jūsų akių sveikata. Tad R.Steponkienės klausiame, kokią paslaugą mūsų regėjimui daro akių pridengimas saulės akiniais?

Gydytoja pirmiausia akcentuoja, kad nors saulė ir labai maloni mūsų kūnui, tačiau toli gražu ji nėra tokia naudinga mūsų akims. Bėda ta, kad saulės spinduliuose yra net 5 proc. žmogui kenksmingų ultravioletinių spindulių (UV). Šie spinduliai sukelia dviejų tipų – trumpalaikius ir ilgalaikius – akių negalavimus.

Dėl UV spindulių poveikio atsiranda ragenos uždegimas, pasireiškiantis akių skausmais, dilgčiojimu, padidėjusiu akių vokų jautrumu, ašarojimu, paraudimu.

Dar blogiau, kai išsivysto ilgalaikis negalavimas – katarakta (lęšiuko sudrumstėjimas). Jam išsivysčius ilgą laiką nejaučiami jokie ligos požymiai, bet laikui bėgant regėjimas labai nusilpsta.

UV spinduliai pavojingiausi vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms.

Nors UV spindulius turėtų sulaikyti ozono sluoksnis, tačiau jis sparčiai plonėja, kartu mažindamas ir mūsų organizmų apsaugą nuo UV. Bet išeitis yra – tereikia įsigyti kokybiškus saulės akinius, kurie 100 procentų apsaugo nuo UV spindulių perėjimo per stiklus.

Kartu tokie akiniai saugo jūsų regos organą nuo vėjo, dulkių, nešvarumų, alerginių reakcijų ir netgi pirmųjų raukšlelių. Saulės akiniai taip pat sumažina atspindžius nuo įvairių paviršių, mažina akių įtampą ir suteikia matymo komfortą. Apibendrinant – jie tiesiog gerina matomumą.