Saulės energetika: taupūs žmonės investuoja dabar

SAULES ENERGIJA_2Šilutiškiai, tėvas ir sūnus Juozapas ir Mindaugas su šeimomis, gyvenantys vienoje iš Naujakurių kvartalo sodybų, prieš metus buvo įsirengę 5 kilovatų galios saulės jėgainę. Ji sumontuota ant šiltnamio stogo.

Šiemet, tiksliau prieš porą savaičių, jų sodyboje atsirado dar viena tokios pat galios jėgainė, kuri sumontuota sodelyje ant pastolių. Taigi, prieš šventas Velykas, penktadienį, šviečiant saulei, abiejų jėgainių „pastangomis“ į elektros tinklų taupyklę kapsėjo daugiau nei 9 kilovatai elektros energijos.
Džiaugiasi, kad žmonės suprato investicijos naudą

UAB „Energetikos objektų statyba“ jau nuo 2010 metų užsiima tokių saulės jėgainių projektavimu, statyba ir visų reikiamų dokumentų sutvarkymu, kad perteklinė pagaminta energija iš elektros energetikos tinklų būtų sugrąžinta ją pagaminusiam vartotojui.

Bendrovės direktorius Audrius Endzinas kartas nuo karto aplanko atsinaujinančios energetikos – saulės jėgainių šeimininkus, kad įsitikintų, jog viskas tvarkingai atlikta. Bendraudamas su užsakovais jis sako dar nesutikęs nė vieno, kuris nesidžiaugtų savo investicija statyti 5 ar 10 kilovatų galios saulės jėgaines.
O tokių jėgainių vien tik Šilutės savivaldybėje įmonė jau yra pastačiusi dešimtis.SAULES ENERGIJA_3

Kai Juozapas ir jo sūnus Mindaugas, su šeimomis gyvenantys vienoje sodyboje, apsisprendė statyti dar vieną 5 kilovatų saulės jėgainę, pasak A. Endzino, buvo geriausias patvirtinimas, jog šie žmonės tikrai pajuto nuosavos atsinaujinančios energetikos naudą. Įmonės vadovą džiugina ir žmonių supratimas, jog siekiant didesnės naudos nėra ko laukti kol baigsis koronoviruso pandemija.

„Pokalbiuose žmonės mini, jog kai daug žmonių laukia karantino pabaigos, o vyriausybė pasirengusi mokėti prastovoje esantiems atlyginimus, jiems yra neramu dėl santaupų tvarumo. Todėl geriau investuoti į pažangias, pinigus taupančias technologijas ir pasirūpinti savo geresniu gyvenimu dabar, ir nelaukti galimos infliacijos pasekmių“ – sakė A. Endzinas.

Vietoje 80 eurų moka tik 20

Naujakuriškis Juozapas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad kol neturėjo saulės elektrinės, sodyboje gyvenančios jo ir sūnaus šeimos suvartodavo elektros energijos už bemaž 80 eurų per vieną mėnesį. Juk namuose yra vandens šildytuvas, trys šaldytuvai, dvi elektros viryklės, namų apšvietimas, televizoriai ir t.t.
Kai buvo pajungta pirmoji saulės jėgainė, sąskaitos už suvartotą elektros energiją nukrito iki 20 eurų per mėnesį.

„Tad gavus vyriausybės paramą už saulės elektrinės įsirengimą, nebuvo ką daugiau mąstyti – prireikė papildyti savo saulės jėgainę dar vienu tokiu pat komplektu“ – kalbėjo Juozapas.

Dabar jėgainės savininkai tikisi, kad saulėtomis dienomis elektros jėgainės prisuks elektros energijos tiek, jog jos pilnai užteks ir žiemos metui.
A. Endzinas ir sodybos šeimininkas Juozapas apžiūrėjo abiejų elektrinių saulės energijos konvertorius. Abu rodė panašius rezultatus, tik naujasis saulės jėgainės komplektas rodė, kad elektros energijos pagamina keliomis dešimtimis vatų daugiau.

UAB „Energetikos objektų statyba“ direktorius A. Endzinas sakė, kad bendrovė nuolat ieško pažangesnių sprendimų. Šiemet naudoja Vilniuje, firmos „Soliteks“ pagamintas saulės paneles, kurios veikia šiek tiek efektyviau.