„Saulės” gimnazijoje – žymus menininkas

 Autorius į pamoką atsivežė žiedimo ratą, pademonstravo kūrinio formavimo technikas. / Organizatorių nuotr.Projekto „Aukštųjų kultūrų impulsai mokykloms“ (AKIM) dėka, susipažinome su dar vienu menininku – Švėkšnos „Saulės” gimnazijoje svečiavosi dailininkas – keramikas Gvidas Raudonius, jam talkino „Fructusartis“ galerijos savininkė Aušra Linartienė iš Vilniaus.

Gimnazistai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Keramikos menas – gyvai ir įtaigiai“. Teorinėje pamokos dalyje autorius kalbėjo apie keramikos meną pasitelkdamas ne tik istorinę medžiagą, bet ir savo kūrybos pavyzdžius. Nemažai menininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės bei kiti muziejai, Lietuvos dailininkų sąjungos dailės fondas.

Autorius į pamoką atsivežė žiedimo ratą, pademonstravo kūrinio formavimo technikas, kalbėjo apie spalvintus molius – engobus, kurie dėl savo natūralumo ir dėl to, kad nėra pavojingi sveikatai, naudojami autoriaus pamokose.

Praktinėje dalyje mokiniai su technologijų ir dailės mokytojais atliko kūrybines užduotis. Pradžioje ant lapų nusipiešė trafaretą, po to piešinį pieštuku perpiešė ant molinių vazelių ir pigmentiniais dažais juos nuspalvino. Ši technika šiek tiek panaši į tapymą guašo dažais, nes leidžia dengti spalvas keliais sluoksniais, paskutinėjant atskirus plotelius, rėžti linijas ir t.t.

Išdegti keramikos darbai birželio mėnesį sugrįš netradicinėje pamokoje dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams, kaip prisiminimas apie puikiai praleistą laiką su menininku. Tai bus dovana sau pačiam, artimiesiems ar draugams.