Sausį ir vasarį Šilutėje mirtingumas vėl viršijo gimstamumą

demografine shutterPrabėgus dviem 2016-ųjų mėnesiams, pažvelkime į Šilutės rajono savivaldybės gyventojų demografinius duomenis.

Per sausį ir vasarį Šilutės rajonas praturtėjo atitinkamai 39 ir 38 naujagimiais. Iš viso rajone per du šių metų mėnesius pasaulį išvydo 77 kūdikiai – 33 berniukai ir 44 mergaitės.

39 iš jų papildė Šilutės miesto gyventojų skaičių, kiti 38 gimė seniūnijose. Džiugu, kad sausio mėnesį pasaulį išvydo 2 dvynukų poros.

Mamų, kurios gimdė dar nesulaukusios pilnametystės, šiemet nebuvo. Dvi jauniausios mamomis tapusios merginos – aštuonuolikmetės, dvi vyriausios mamos – 42-ejų.

2016 metais Šilutėje populiariausi naujagimių berniukų vardai: Pijus, Mantas, Lukas ir Arnas, mergaičių – Auksė, Amelija, Viltė, Ugnė bei Greta. Tėveliai savo atžalas vadino ir retais vardais: Mažvydu, Oliveriu, Astijumi, Ainiu, Joana, Ariele, Sibile, Elena.

Per du pirmuosius šių metų mėnesius mirė 106 Šilutės rajono gyventojai: 57 vyrai ir 29 moterys. 51 asmenys mirė Šilutės mieste, 55 – seniūnijose. Viena kraštietė mirė užsienyje.

Tarp mirusiųjų sausio mėnesį vyriausias buvo 94-erių metų gyventojas, o vasario mėnesį mirė net 113 metų sulaukęs žmogus. Jauniausias velionis buvo sulaukęs 30-ies. Kūdikių mirčių nebuvo.

Abu mėnesius susituokė po 10 porų, iš kurių 15 įregistruotos Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje, 3 – bažnyčiose ir 2 – užsienyje.