Sausį – ištuokų ir moterų mirčių bumas

o-DIVORCED-WOMEN-facebookPirmąjį šių metų mėnesį mūsų rajone buvo trigubai daugiau ištuokų nei santuokų ir dvigubai daugiau mirė moterų negu vyrų.

Sausį Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos tik 6 santuokos. Nepilnamečiai mūsų rajone šeimų nekūrė, daugiausia – 9 – šeimas kuriantys žmonės jau buvo brandaus 31-50 metų amžiaus. Nebe pirmą kartą tuokėsi 4 vyrai ir tiek pat moterų.

Beveik tris kartus daugiau būta ištuokų – net 19. 4 šeimos iširo dėl vyrų, 1 – dėl abiejų sutuoktinių kaltės, o 15 – abiejų sutarimu.

Trys išsiskyrusiųjų šeimos kartu buvo išgyvenusios tik iki 5 metų, šešios – 6-15 metų, aštuonios – 16-25 metus ir dvi – nuo 25 iki 50 metų.

Gyventi su motinomis liko 17 nepilnamečių vaikų.

Sausį Šilutėje gimė 50 kūdikių: 27 berniukai ir 23 mergaitės. Miestiečių šeimos susilaukė 42 naujagimių, seniūnijų gyventojai – 8 kūdikių. Sausio 4-ąją Šilutėje buvo išskirtinis, visoje šalyje mūsų miestą išgarsinęs įvykis – jauna gardamiškių šeima susilaukė trynukių.

Jauniausiai šių metų mamai, susilaukusiai naujagimio, buvo 16 metų, vyriausiai – 40.

Populiariausi sausį suteikti vardai: Lėja, Goda ir Kamilė, taip pat – Danielius ir Deimantas. Mergyčių susilaukę tėvai joms skyrė ir retus Nerilės, Rugilės ir Olivijos vardus, o į pasaulį atėjusius sūnus tėvai pavadino ir Joriu, Horacijumi, Neitu, Jonu, Vėju ir jau į retų vardų sąrašą patenkančiu Sauliaus vardu.

Mirė 54 mūsų rajono gyventojai: moterų – 36, vyrų – perpus mažiau – 18. Anapilin iškeliavo 34 Šilutės ir 20 seniūnijų gyventojų, po vieną moterį ir vyrą mirė užsienyje. Vyriausiam velioniui buvo jau 98-eri, jauniausiam – 42 metai.