Sausį mirė neįprastai daug moterų

statistics-about-online-bingo-players-Fotolia 7600523 XSMinus 44, minus 14, minus 22 – tokie buvo trejų paskutinių metų sausio mėnesių natūralaus gyventojų prieaugio skaičiai. Tais metais sausį vidutiniškai gimdavo apie 30 kūdikų, mirdavo apie 60 rajono gyventojų.

Šiemet sausį gimė 45 kūdikiai, mirė 48 žmonės, taigi natūralaus gyventojų prieaugio deficitas sumažėjo iki minus 3.
Ar ši tendencija išsilaikys ilgiau, sužinosime vėliau iš nuolatinės rajono Civilinės metrikacijos skyriaus informacijos. O šįkart skyriaus vedėja Lilija Valaitienė pristato tokius pirmojo šių metų mėnesio demografinės statistikos rodiklius.

Iš 45 sausį įregistruotų naujagimių buvo 20 berniukų ir 25 mergytės. 19 kūdikių gimė šilutiškių šeimose, 26 – seniūnijų gyventojų šeimose, 6 – užsienyje gyvenančių šilutiškių šeimose.

Jauniausiai mamai buvo 18 metų, vyriausiai – 41-eri. Vienišos mamos susilaukė 6 atžalų. 16 vyrų juridiškai pripažino tėvystę.
Populiariausi sausį gimusių naujagimių vardai buvo Lukas, Vilius, Nojus, Urtė, Guoda, Emilija, Dorotėja. Suteikti reti vardai: Elijus, Robertas, Ona, Rugilė, Aurėja.

Sausį mirė 19 vyrų ir – neįprasta – gerokai daugiau moterų – net 29. Amžinybėn išėjo 14 Šilutės miesto gyventojų, 34 seniūnijų gyventojai ir 1 šilutiškė, gyvenusi užsienyje.

Vyriausiam velioniui buvo 97-eri, jauniausiam – 19 metų.

Sausį susituokė 10 jaunavedžių porų, iš jų 4 poros susituokė užsienyje.

Išsiskyrė 14 šeimų. Didžioji dalis sutuoktinių (10 šeimų) kartu buvo išgyvenę ne mažiau 16 metų. 13 ištuokų įregistruotos abiejų sutuoktinių bendru sutarimu, viena šeima iširo dėl vyro kaltės.

Gyventi su motinomis liko 9 nepilnamečiai vaikai.