Sausį mirtis pakirto daugiau moterų nei vyrų

savivaldybe 1Baigiantis vasario mėnesiui Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Lilija Valaitienė pateikė mūsų rajono 2017 metų sausio mėnesio demografinės statistikos duomenis.

Peržvelgę statistines lenteles panagrinėsime kuo demografiškai išskirtinis buvo pirmasis šių metų mėnuo.

Per sausį Šilutės mieste ir rajone gimė 33 naujagimiai, o amžinojo poilsio iškeliavo 56 gyventojai. Tai patvirtina, kad, deja, ir šiais metais natūrali gyventojų kaita išlieka neigiama, nes mirštamumas viršija gimstamumą.

Nedžiugina gyvenimus nusprendusių sujungti ar išskirti porų statistika – per mėnesį susituokė ir išsiskyrė po 14 porų.

Iš 33 per mėnesį gimusių kūdikių – 16 berniukų ir 17 mergaičių. 21 naujagimis papildė miesto gyventojų gretas, 12 – seniūnijų.

Dar 7 atžalas tėvai atvežė užregistruoti gimtinėje iš užsienio.

Rajone padaugėjo viena vieniša motina, tėvystę savo atžaloms pripažino 11 vyrų. Jauniausiai kūdikio susilaukusiai merginai – 19 metų, vyriausiai pagimdžiusiai motinai – 42-eji.

Smalsu, kokie naujagimių vardai madingi šiais metais? Populiariausi mūsų rajono berniukams duoti vardai – Herkus ir Joris, mergaitėms – Agnė, Urtė. Retesni vardai – Evanas, Donatas ir Mėta bei Odrė.

Iš 56 mirusiųjų – 23 vyrai ir 33 moterys, iš jų 29 mirė mieste, o 27 seniūnijose. Vienas vyras mirė užsienyje. Vyriausiam velioniui buvo sukakę 98-eri. Kūdikių mirčių nebuvo.

Iš 14 santuokų 4 poros savo sąjungą įregistravo bažnyčioje, vieni jaunavedžiai tuokėsi užsienyje, likusios 9 poros tuoktuves įregistravo Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose.

Statistika rodo, kad žengti bendru gyvenimo taku nusprendžia ne tik jaunimas, bet ir vidutinio ar brandaus amžiaus sulaukę įsimylėjėliai. Viena jaunavedžių pora tuokėsi sulaukę 18-23 metų, po 12 porų nuo 24-30 ir 31-50 metų amžiaus, 3 poros šeimas sukūrė sulaukę 51 ir daugiau metų.

Daugiausiai santuokų (12) buvo nutrauktos abiejų sutuoktinių sutarimu, dvi – dėl vyrų kaltės. Iširus šeimoms 15 vaikų liko gyventi su motina, 1 vaikas su tėvu.