Savaitgalį nustatyti 25 KET pažeidėjai

PolicijaNors Kelių eismo taisyklės (toliau – KET) galioja visiems eismo dalyviams, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai eilinį kartą įsitikino, kad jomis vadovaujasi tikrai ne visi.

Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 19-20 dienomis, pareigūnai, vykdydami prevencinę eismo dalyvių kontrolės priemonę, nustatė 25 KET pažeidimus. Jų buvo įvairių – vairuotojai neturėjo teisių, buvo neblaivūs, nepaisė kelio ženklų reikalavimų ir pan. Štai 2 jauni „vairuotojai“ sėdo už transporto priemonių vairo neturėdami teisės vairuoti. 24 ir 25 metų vyrams gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų arba administracinis areštas.

Pareigūnų jau nebestebina ir tokie „kelių ereliai“, kurie už vairo sėda išgėrę. Per savaitgalį tokių įkliuvo net 4. Vienam 62 m. vairuotojui Tauragėje nustatytas vidutis girtumo laipsnis (1,99 prom. alkoholio). Už tai jam gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 m. arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu.

Pareigūnams pro akis nepraslydo dar 3 vairuotojai, kurie ne tik buvo neblaivūs, bet dar ir neturėjo teisės vairuoti transporto priemones. Už tokį pasivažinėjimą jų laukia ne maža bauda – nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba be konfiskavimo arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 eurų su transporto priemonės konfiskavimu. Tiesa, vienas iš vairuotojų stabdomas Tauragėje nepakluso teisėtam pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. 23 metų vyrui be minėtos administracinės atsakomybės gali tekti atsakyti pagal dar vieną administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį. Jam gresia bauda nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Policijos pareigūnai ragina Kelių eismo dalyvius, siekiant užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą, gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų.