Savaitgalį rajono gyventojai džiaugėsi žiemos pramogomis

 ziemos pramogos_Katyciu_ledo_ritulysPamario kraštą sukaustę šalčiai, šviečianti saulė ir giedras dangus suteikė galimybę pasidžiaugti žiema ir surengti pramogas lauke.

Šeštadienį Katyčiuose įvyko tradicinis ledo ritulio čempionatas Katyčių bendruomenės pereinamajai taurei laimėti, o sekmadenį Šilutėje – pašėlusios automobilių ledo lenktynės, kurias stebėjo apie 2000 žiūrovų.

Gamta džiugina ir retai matomais vaizdais. Važiuojantys Rusnės keliu gali grožėtis įspūdingu gamtos reiškiniu – potvynio paliktais ledo sijonais ant medžių.
Stebėjo keli tūkstančiai žiūrovų

Sekmadienį ant potvynio apsemtų pievų netoli Šilutės ligoninės įvykusios automobilių treko varžybos nepaliko abejingų. Renginys žiūrovams dovanojo įtemptų lenktynių akimirkų ir puikų orą, o varžybų dalyviams – adrenalino. Ledo lenktynes organizavo motorinių transporto priemonių asociacija „Šilutės ASK“ ir UAB „Arenijaus servisas“.

„Viskas labai įspūdingai ir smagiai praėjo. Oras superinis. Niekas nesušalo, buvo labai smagu“, – džiaugėsi organizatorius Arenijus Tamašauskas.

Į lenktynes registravosi 69 dalyviai, tačiau pravažiavimų įvyko kur kas daugiau, nes dažnai tas pats vairuotojas važiavo su kelių klasių transporto priemonėmis. Iš viso ledo trasoje varžėsi 13 klasių automobiliai ir keturračiai, besiskiriantys pavaromis, ratų važiuoklėmis ir padangomis. Organizatoriai dalyvius vaišino kareiviška koše ir arbata.

Greitai ledu skriejantys automobiliai, posūkiuose sukeldami sniego šuorus, paliko įspūdį žiūrovams, kurių buvo keli tūkstančiai. Varžybų stebėtojai užpildė jiems paliktą kilometro ilgio teritoriją, būriavosi ant K.Grinaus tilto.

Važiavo greitai ir saugiaiziemos pramogos_ledo_ralis

Išbandyti Šilutės ledo trasą panoro dalyviai iš Vilniaus, Tauragės, Gargždų, Šilalės, Klaipėdos, Plungės. Čia buvo galima sutikti ir automobilių sporto profesionalus – Mindaugą Sidabrą, Joną Montvydą, Paulių Kiudį, Ernestą Vingį. Tačiau lenktynininkai profesionalai ir mėgėjai važiavo lygiomis teisėmis, nes tai buvo mėgėjiškos varžybos.

Lenktyninkai išvystė labai didelius greičius, A.Tamašausko žodžiais tariant, kartais net per didelius. Automobiliai su dygliuotomis padangomis lėkė ir 150 km/h greičiu. Organizatoriai džiaugiasi, kad lenktynės praėjo laimingai ir saugiai, be didesnių incidentų ar traumų.

„Aišku buvo šonais susilietę, susidaužę, o trasoje radome daug detalių, bet ledo ralis yra toks sportas“, – sakė A.Tamašauskas. Prieš varžybas organizatoriai buvo pareiškę griežtas sąlygas, taigi lenktynininkai važiavo greitai ir saugiai.

Pirmųjų vietų nugalėtojai apdovanoti taurėmis. Ateinantį sekmadienį vyks oficiali automobilių treko treniruotė.

Katyčiuose – ledo ritulio varžybos

Tuo tarpu šeštadienį Katyčiuose įvyko taipogi trečius metus organizuojamas renginys – ledo ritulio varžybos. Šiemet dalyvavo šešios komandos iš Šilutės, Rusnės, Žalpių, Degučių ir dvi iš Katyčių.

Šauniai pavykusiu renginiu ir geru oru varžybų dieną džiaugėsi tiek Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis, tiek bendruomenės pirmininkas Giedrius Overlingas. Pirmąją vietą laimėjo ir pereinamąją taurę išsivežė šilutiškiai. Antri liko rusniškiai, o treti katytiškiai.

Renginio organizatoriai pagalvojo apie žiūrovus ir vaikus. Jiems buvo atitvėrę atskirą aikštelę, kurioje vaikai dūko su rogėmis ir pačiūžomis. Buvo ir keletas rungčių žiūrovams: moterys varžėsi sprinto rungtyje, o jaunuoliai aplink padangą varėsi ritulį.

„Turėjome prizų ir rėmėją ūkininką Robertą Pėteraitį“, – sakė G.Overlingas.

Po rungtynių nugalėtojų adpovanojimų vyko diskoteka ant ledo.