Savaitgalį šalsime – šildymo sezonas prasidės tik pirmadienį

SaltaNors jau kelios dienos kaip vidutinė paros temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių, tačiau Savivaldybės administracija dar kelias dienas ketina pašaldyti šilutiškius. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis numatė šildymo sezoną pradėti tik pirmadienį, spalio 12 dieną. Toks įsakymas buvo parengtas ketvirtadienį.

Aišku, ne visi šilutiškiai dėl to džiaugiasi: vieni ketina išvažiuoti savaitgalį iš miesto daugiabučių pas giminaičius į kaimus, kiti – šildytis elektros prietaisais.

„Šilutės naujienų“ redakcijai skambinusi pensinio amžiaus skaitytoja piktinosi, kad Savivaldybės vadovai nepaiso Higienos normos reikalavimo šildymo sezoną pradėti, kai trijų dienų vidutinė paros temperatūra neviršija 10 laipsnių. „Jie taupo senolių ir vaikų, mūsų visų sveikatos sąskaita. Norėtume, kad Šilutė nebūtų paskutinė Lietuvoje, pradėjusi šildymo sezoną, kad savaitgalį mums nereikėtų šalti“, – prašė šilutiškė.

30-metė Rūta tikina, jei savaitgalį nebus pradėta šildyti, ji su vaikais važiuos pas sodo bendrijoje gyvenančius tėvus.

Bet taip mano ne visi. Štai 57-erių Angelė šildymo visai nepageidauja, nes, pasak jos, bute dar visai nešalta. „Nežinau kiek tų laipsnių, bet man visai užtenka“, – sakė Knygnešių kvartale gyvenanti moteris.

Jai pritaria ir 80-metė Lilija, gyvenanti Laisvės alėjoje, kuri baiminasi didelių mokesčių. Be to, pasak moters, ir vėl gali nutikti taip, kaip pernai: vos kiek atšalus šildymas buvo įjungtas, o netrukus ir vėl oras smarkiai sušilo. Ir tada net kelias savaites tiesiogine žodžio prasme „leidome“ šilumą į lauką.

P.Jakšto gatvės daugiabutyje įsikūrusi Jurgita irgi šildymo nelaukia, jai irgi namuose dar nėra pernelyg šalta.